Hlavní navigace

Notebooky dostávají větší výkon

17. 7. 2007

Sdílet

Intel rozšířil svoji nabídku nejvýkonnějších procesorů pro přenosné počítače o model Core 2 Extreme mobile X7800, aby uspokojil poptávku po vysoce výkonných mobilních řešeních.

UI21

Tento model má zákazníkům doplnit nabídku 2,4GHz Core 2 Duo T7700, který byl představen v květnu zároveň s platformou Santa Rosa, o model určený pro uživatele požadující extrémní výkon.


Podobně jako všechny hi-endy Core 2, má i tento dvoujádrový Extreme X7800 má 4MB of L2 cache, 800MHz FSB i pokročilé řízení spotřeb včetně dynamického řízení frekvence FSB. Stejně jako desktopové protějšky, má i tento Extreme otevřený násobitel, takže uživatel má další možnost jak výkon svého stroje ještě zvýšit přetaktováním.

Čip je o trošičku náročnější na spotřebu než klasická 44wattová řada Core 2 Duo, takže uvidíme jak na tom budou notebooky s tímto procesorem reálně s výdrží na baterii. Nicméně to zřejmě pro uživatele, kteří zvolí tento procesor, představuje spíše marginální parametr.

Procesor je určen pro čipset 965 (Santa Rosa) a dodávky prvních notebooků s tímto procesorem přijdou na trh již koncem měsíce a začátkem srpna. Ve hře jsou zatím HP. Asus, Dell. Své modely v nejbližší době ohlásí rovněž i další značky.

- - Tomáš Jirásko