Hlavní navigace

Notebook Lenovo se dvěma displeji

23. 12. 2008

Sdílet

Notebook nemusí být jen malý a snadno přenosný. Existuje ještě kategorie větších a výkonnějších notebooků, které obětují část přenosnosti ve prospěch širšího využití.

A právě takovýto notebook z kategorie desktop replacement představila společnost Lenovo. Jmenuje se ThinkPad W7000ds a jde o model určený primárně pro profesionální grafiky, ale jistě jím nepohrdnou ani jiní nároční uživatelé. V notebooku totiž najdete mobilní verzi čtyřjádrového procesoru Intel Core 2 Extreme QX9300, 8 GB operační paměti, mobilní grafickou kartu ze série NVIDIA Quadro a trojici pevných disků s celkovou kapacitou 960 GB.

Specialitou notebooku ThinkPad W7000ds od Lenova jsou však jeho displeje. Notebook má kromě primárního 17" LCD panelu s rozlišením 1920 × 1200 bodů ještě druhý boční LCD panel. Ten má úhlopříčku 10,6" a je určen na dodatečné informace či pomocné programy. Kdyby vám tyto dva panely nestačily, můžete samozřejmě k notebooku připojit i další. Přítomen je totiž nejen standardní DVI port, ale i vyspělý DisplayPort.

Hlavními problémy tohoto notebooku jsou kromě jeho velkých rozměrů, hmotnosti a malé výdrže baterie i jeho cena. Za základní model v obchodě necháte 3600 amerických dolarů (70 000 korun) a za plně vybavený model popsaný v novince dáte okolo 100 000 korun bez DPH.

- - Tomáš Šulc

skoleni

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).