Hlavní navigace

Notebook do nepohody

1. 3. 2007

Sdílet

Dell modelem Latitude ATG D620 s procesorem Core 2 Duo potěší zákazníky pracující v prašném či vlhkém prostředí...


Dell modelem Latitude ATG D620 s procesorem Core 2 Duo potěší zákazníky pracující v prašném či vlhkém prostředí. U zařízení s bytelnou konstrukcí je kladen důraz na odolnost pevného disku i na klávesnici, kterou nepoškodí nánosy prachu nebo třeba rozlitý nápoje. Displej s úhlopříčkou 14,1 palce se vyznačuje vysokým jasem, výrobce si totiž jako cíl stanovil jeho dobrou čitelnost i na denním světle. Tato skutečnost se kvůli zvýšenému odběru energie pochopitelně negativně podepíše na výdrži notebooku, tu však lze prodloužit přídavnou baterií. Počáteční cena ATG D620 byla stanovena na 2 499 dolarů, což odpovídá ekvivalentu 55 000 Kč.

Kanón kalibru HD

Trojici nových digitálních kamer prezentovala veřejnosti společnost Canon. Nejzajímavější z nich je model HV20 s novým typem senzoru, nabízející zachycení videa i za velmi špatných světelných podmínek, a to až po hranici 3 luxů. Samotný videozáznam probíhá na médium typu HDV tape, což je high-definition varianta konvenčního MiniDV. Zlepšení oproti předchozímu modelu HV10 doznaly i schopnosti komunikace s okolím, díky rozhraní HDMI lze nyní kameru přímo propojit s HD TV. Model HV20 vybavený stabilizátorem obrazu a 10x optickým zoomem dosahuje rozměrů 88 x 80 x 132 milimetrů a hmotnosti 535 gramů. Cena novinky se bude zpočátku pohybovat kolem 25 tisíc Kč, v souvislosti s dostupností se hovoří o dubnu 2007.

V zajetí dotyků

Zdá se, že Apple se svým iPhone odstartoval vlnu zájmu o koncept mobilního telefonu s velkým dotykovým displejem.
Jen o několik týdnů později totiž se svou variací na toto téma přispěchalo LG (K850 Prada) a nyní se o svůj pokus hlásí i Samsung s modelem F700. Jde o přístroj kombinující 3G (WCDMA) se sítěmi GSM, přičemž podporuje datové
přenosy jak podle standardu EDGE, tak i HSDPA. Samsung nad oběma výše uvedenými konkurenty vyniká kvalitním fotoaparátem s rozlišením 5 megapixelů. Jeho slabší stránkou je displej s úhlopříčkou jen 2,8 palce. Samsung F700 podporuje širokou škálu multimediálních formátů, počínaje videoformáty MPEG4, H.263 a H.264, přes Real Video až po hudební MP3, AACplus či eAACplus.

Autor článku

Pod autorským pojmem „Redakce“ se rozumí společná práce redaktorů serveru PCWorld.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).