Hlavní navigace

Notebook do nepohody

1. 3. 2007

Sdílet

Dell modelem Latitude ATG D620 s procesorem Core 2 Duo potěší zákazníky pracující v prašném či vlhkém prostředí...


Dell modelem Latitude ATG D620 s procesorem Core 2 Duo potěší zákazníky pracující v prašném či vlhkém prostředí. U zařízení s bytelnou konstrukcí je kladen důraz na odolnost pevného disku i na klávesnici, kterou nepoškodí nánosy prachu nebo třeba rozlitý nápoje. Displej s úhlopříčkou 14,1 palce se vyznačuje vysokým jasem, výrobce si totiž jako cíl stanovil jeho dobrou čitelnost i na denním světle. Tato skutečnost se kvůli zvýšenému odběru energie pochopitelně negativně podepíše na výdrži notebooku, tu však lze prodloužit přídavnou baterií. Počáteční cena ATG D620 byla stanovena na 2 499 dolarů, což odpovídá ekvivalentu 55 000 Kč.

Kanón kalibru HD

Trojici nových digitálních kamer prezentovala veřejnosti společnost Canon. Nejzajímavější z nich je model HV20 s novým typem senzoru, nabízející zachycení videa i za velmi špatných světelných podmínek, a to až po hranici 3 luxů. Samotný videozáznam probíhá na médium typu HDV tape, což je high-definition varianta konvenčního MiniDV. Zlepšení oproti předchozímu modelu HV10 doznaly i schopnosti komunikace s okolím, díky rozhraní HDMI lze nyní kameru přímo propojit s HD TV. Model HV20 vybavený stabilizátorem obrazu a 10x optickým zoomem dosahuje rozměrů 88 x 80 x 132 milimetrů a hmotnosti 535 gramů. Cena novinky se bude zpočátku pohybovat kolem 25 tisíc Kč, v souvislosti s dostupností se hovoří o dubnu 2007.

V zajetí dotyků

Zdá se, že Apple se svým iPhone odstartoval vlnu zájmu o koncept mobilního telefonu s velkým dotykovým displejem.
Jen o několik týdnů později totiž se svou variací na toto téma přispěchalo LG (K850 Prada) a nyní se o svůj pokus hlásí i Samsung s modelem F700. Jde o přístroj kombinující 3G (WCDMA) se sítěmi GSM, přičemž podporuje datové
přenosy jak podle standardu EDGE, tak i HSDPA. Samsung nad oběma výše uvedenými konkurenty vyniká kvalitním fotoaparátem s rozlišením 5 megapixelů. Jeho slabší stránkou je displej s úhlopříčkou jen 2,8 palce. Samsung F700 podporuje širokou škálu multimediálních formátů, počínaje videoformáty MPEG4, H.263 a H.264, přes Real Video až po hudební MP3, AACplus či eAACplus.

Autor článku

Pod autorským pojmem „Redakce“ se rozumí společná práce redaktorů serveru PCWorld.cz.