Hlavní navigace

Nokia 6301 UMA

21. 9. 2007

Sdílet

Nokia uvedla na trh nový telefon Nokia 6301, který díky technologii UMA nabízí bezproblémovou hlasovou a datovou mobilitu mezi celulárními GSM a WLAN sítěmi.

skoleni

Technologie UMA (Unlicensed Mobile Access umožňuje při mobilní práci používat GSM síť nebo širokopásmovou na internet napojenou síť WLAN. Tím je zajištěno vynikající pokrytí uvnitř budov v práci i doma. Stačí tak jeden vícemódový telefon, který funguje všude s vylepšenými hlasovými službami. WLAN/UMA by tak měl poskytnout vynikající kvalitu pokrytí a zvuku, a to i v místech, kde byl příjem mobilních telefonů dříve nedostatečný.


Telefon Nokia 6301 umožňuje i operátorům nabídnout zákazníkům hlasové a datové služby přes WLAN, címž lze podstatně zvýšit dostupnost mobilní služby a zároveň snížit náklady spojené s instalací sítě. Jedním z prvních operátorů, kteří budou telefon Nokia 6301 nabízet, bude společnost Orange, a to jako součást své nabídky Unik/Unique.

Telefon Nokia 6301 navazuje na design typu monoblok. Váží 93 gramů, má tloušťku 13,1 mm. Kromě technologie UMA nabízí telefon Nokia 6301 zákazníkům rovněž 2megapixelový fotoaparát s 8násobným digitálním zoomem a hledáčkem ve velikosti celého displeje. Jako aparát, který je ideální pro použití doma i v práci, se Nokia 6301 dodává se stojánkem Nokia Desk Stand DT-23, který slouží nejen jako držák telefonu, ale zajišťuje i dobíjení baterie a připojení do sítě WLAN.

Mezi další prvky a služby, kterými je telefon Nokia 6301 vybaven patří:

  • 2palcový QVGA displej
  • USB/PC synchronizace
  • Interní uživatelská paměť 30MB a 128MB karta microSD jako součást dodávky, plus podpora karet microSD až do kapacity 4GB
  • Hlasové vytáčení, hlasové příkazy a hlasové nahrávání
  • MP3 přehrávač, FM rádio
  • Integrovaný hands-free reproduktor

Telefon Nokia 6301 nabízí až 3,5 hodiny doby hovoru a až 14 dnů pohotovostního režimu. Očekává se, že se Nokia 6301 bude dodávat na vybrané evropské trhy během čtvrtého čtvrtletí 2007 za odhadovanou maloobchodní cenu 230 eur bez daní.

- - Tomáš Jirásko

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).