Hlavní navigace

News Corp ustupuje z boje o Yahoo

11. 3. 2008

Sdílet

Mediální gigant News Corp smetl ze stolu další možné snahy o získání společnosti Yahoo na úkor Microsoftu, který o ni rovněž jeví eminentní zájem.

UI21

Vlastník firmy News Corporation, Rupert Murdoch, včera potvrdil domněnky burzovních spekulantů a ustoupil od myšlenky koupit Yahoo. Prohlásil, že již dále nehodlá soupeřit s Microsoftem, který má k dispozici výrazně vyšší finanční prostředky.

Microsoft v lednu nabídl akcionářům Yahoo 41,4 miliard dolarů (678 miliard Kč) za získání většinového podílu ve společnosti. Tuto nabídku ale vlastníci Yahoo odmítli s odůvodněním, že opravdová hodnota společnosti je daleko vyšší. Poté se začalo vyjednávat s News Corp o možném spojení obou firem, zejména pak o myšlence spojení serveru MySpace.com s portálem Yahoo. Tato jednání ale ztroskotala, a tak jediným vážným zájemcem o Yahoo zůstává Microsoft. Budeme se zájmem sledovat, zda se ze strany Yahoo bude jednat o vytrvalý odpor vůči převzetí ze strany Microsoftu nebo jde pouze o strategické manévry, jejichž cílem je zvýšit cenu akcií před prodejem.

- - Adam Šoltys

Autor článku