Hlavní navigace

News Corp Ruperta Murdocha zpoplatní své zpravodajské weby

7. 8. 2009

Sdílet

Největší mediální magnát na světě, Rupert Murdoch, přišel s oznámením o zpoplatnění svých internetových zpravodajství včetně Wall Street Journalu.

Za weby News Corp si budeme muset zaplatit

 

Mediální skupina News Corp se snaží vyrovnat se svými nemalými ztrátami a hodlá do roka zpoplatnit své internetové služby. Společnost Ruperta Murdocha totiž vykázala ztrátu přes 200 miliónů dolarů jen za poslední čtvrtletí. Podle Murdocha se tak ukazuje, že provozování bezplatných zpravodajských webů nemůže být nijak výrazně ziskové, zvláště pak v období hospodářské krize.

Paradoxem je, že to byl právě Rupert Murdoch, který ještě v devadesátých letech přišel s tím, že přesune všechny své noviny na internet. Díky tehdejšímu rozhodnutí mají dnes světoznámé deníky jako je Wall Street Journal, The New York Post, The Sun, The Times či Daily Telegraph své sourozence na webu, kde si však na sebe však dokáží stěží vydělat. Jestli se to změní po jejich zpoplatnění, nelze jasně říci.

S čistým svědomím ale můžeme říci, že Rupert Murdoch je skvělým znalcem médií, stojí za ním největší mediální skupina na světě, a již mnoho převratných tahů mu v minulosti vyšlo. Pokud se má tedy někomu podařit naučit uživatele platit za čtení internetového obsahu, je to beze sporu on. Dá se navíc předpokládat, že v případě úspěchu tohoto opatření ho budou rychle následovat i další vydavatelství.

Cloud22

 

 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).