Hlavní navigace

Nevyhazujte svůj starý počítač! - 2.díl

14. 1. 2015

Sdílet

 Autor: © archibald - Fotolia.com
Rozhodli jste se koupit si nový počítač? A co uděláte s tím starým? Že patří do starého železa? Omyl. Budete se divit, jak vám ještě dobře poslouží!

Vánoce jsou již za námi a povánoční výprodeje jsou v plném proudu. Pro řadu uživatelů je tato doba právě tou, kdy zvažují koupi nového počítače. Pokud je to i váš případ a chystáte se koupit nový počítač pro hraní her nebo třeba nějaký ultrabook, abyste mohli mít nějaký ten počítač a všechny potřebné materiály všude s sebou, rozhodně svůj starý stroj nevyhazujte!

 

Předcházející díl

Streaming Steamu

A když už jsme u toho hraní počítačových her… Pokud se rozhodnete vyměnit svůj starý počítač za nový, daleko výkonnější, je možné váš starší stroj použít jako jakýsi herní kanál, kterým přenesete možnost hraní počítačových her prakticky kamkoliv ve vašem domově. Firma Valve totiž nedávno přidala do svého produktu Steam novou funkci – herního klienta, který vám umožňuje naprosto plnohodnotně přenášet počítačové hry z jednoho hostitelského počítače do jiného počítače, který se označuje jako klient. Tímto způsobem je možné velmi efektivně proměnit váš starý počítač na výkonný herní počítač, a to bez nutnosti provádění jakýchkoliv úprav. Na druhou stranu je ale třeba přiznat, že pokud má tato funkce pracovat bezchybně, je třeba mít e starším počítači nainstalovánu bezdrátovou síťovou kartu standardu 802.11n nebo 802.11ac. Uvidíte, že vás výsledky velmi mile překvapí.

 Hrajeme Assassin´s Creed IV: Black Flag na obstarožním MacBooku z roku 2006. Využíváme přitom možnosti streamování, která je součástí produktu Steam, a herní počítač, který zajišťuje vlastní hratelnost této hry

Pokud tak budete mít svůj starý počítač umístěný v obývacím pokoji a připojíte k němu nějaké výkonné reproduktory, pak stačí vzít ovladač, přepnout do režimu Steam Big Picture a začít hrát! Jedná se rovněž o skvělou možnost pro všechny, kdo si chtějí zahrát hru kdekoliv – stačí připojit svůj starší notebook k hernímu počítači přes funkci in-home streamování v aplikaci Steam a už si můžete hrát ty nejnovější hry z pohodlí vašeho gauče, postele, tedy prakticky odkudkoliv. navíc konfigurace této funkce je velmi jednoduchá.

Počítač pro děti

Tablet pro děti

Proč vyhazovat svůj starý iPad, když může posloužit vašim potomkům – i kdyby to mělo být jen k tomu, aby se naučili, jako se používá skutečný počítač. Vzhledem k tomu, jak rychle se vyvíjí nové technologie není nikdy dost brzy na to, abyste své děti začali seznamovat s nejnovějšími technologiemi.

Navíc existuje celá řada velmi nenáročných operačních systémů přizpůsobených pro děti, které můžete nainstalovat namísto Windows a jejichž instalací vlijete svému počítači do žil doslova nový život. Minimálně za vyzkoušení stojí třeba Qimo, Edubuntu nebo DoudouLinux.

skoleni

 

Pokračování