Hlavní navigace

Nero 9 – cvalík nám opět povyrostl

1. 11. 2008

Sdílet

Společnost Nero (dříve Ahead) uvedla na trh devítkou označené vydání multimediálního balíku, který byl v prvopo...


Společnost Nero (dříve Ahead) uvedla na trh devítkou označené vydání multimediálního balíku, který byl v prvopočátcích své existence spojen zejména s vypalováním optických médií, ale postupem času se na něj nabalilo mnoho dalších utilit nejrůznějšího zaměření. O tom, zda je rostoucí objem balíku pro uživatele prospěšný či nikoliv, zde polemizovat nebudeme, podíváme se raději na několik základních novinek, s jejichž pomocí se nás Nero 9 pokusí přesvědčit o svých kvalitách.
V první řadě si uživatel všimne faktu, že instalační soubor má nyní již takřka 400 MB, což je zhruba dvojnásobek v porovnání s verzí 8. Tato informace jde ruku v ruce s množstvím aplikací sdružených v balíku, jejich počet totiž dosáhl hodnoty 22, přičemž mezi nejznámější z nich patří například Burning ROM, StartSmart, DriveSpeed či Wave Editor. Do kategorie podporovaných operačních systémů se řadí Windows ve verzích Vista 32/64 bit, XP a 2003.
Hlavní novinky obsažené v balíku spočívají v rozšířené podpoře mobilních zařízení, kdy Nero konvertuje hudbu, video či obrázky pro použití v zařízeních jako je např. iPod. „Devítka“ zvládá také video ve vysokém rozlišení (AVCHD a další HD formáty), problémy jí ale nečiní ani technologie Blu-ray. V případě, že holdujete sdílení fotografií a videa prostřednictvím internetu, jistě oceníte možnost uploadovat své výtvory do služeb YouTube, MySpace či My Nero.
Na internetu je k dispozici 15denní zkušební verze produktu, pro jejíž instalaci musíte provést krátkou registraci na webu výrobce (www.nero.com). Pokud vás úvodní informace o Nero 9 zaujaly, můžete se těšit na příští číslo PC Worldu, kde přineseme podrobnou recenzi tohoto produktu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).