Hlavní navigace

Nenechte si aktualizacemi Windows 10 ničit život! - 5.díl

8. 3. 2019

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Zakoupení nebo upgrade na Windows 10 Pro vám poskytne pro správu aktualizací operačního systému Windows 10 daleko více možností.
Mark Hachman 8. 3. 2019

Předcházející díl

 

Aktualizace operačního systému Windows 10 nás obvykle překvapí v tu nejnevhodnější dobu. Nicméně v tomto operačním systému se nachází nastavení, pomocí nichž se dají aktualizace poměrně slušně spravovat.

Windows 10 Pro vám umožní odložit instalaci aktualizací

Všechna výše uvedená nastavení a volby jsou k dispozici i ve verzi Windows 10 Pro, nicméně kromě nich jsou zde další volby, které vám skutečně umožní pořádný výběr okamžiku, kdy se mají aktualizace instalovat. Vlastníte-li počítač s operačním systémem Windows 10 Home, pak můžete provést upgrade na Windows 10 Pro přímo z aplikace Windows Store, a to za 3 999 Kč, popřípadě můžete přímo ze svého počítače s operačním systémem Windows 10 Home použít pro upgrade na Windows 10 Pro následující odkaz.

Další možnosti zvýrazněné v červeném obdélníku jsou k dispozici pouze ve Windows 10 Pro

Je tu ale jeden háček: Pokud pracujete na počítači, na němž je nainstalován operační systém Windows v edici Enterprise nebo Education, pak některé z výše zmiňovaných voleb zde nemusí být k dispozici, protože váš počítač zřejmě bude spravován centrálně IT oddělením firmy, popřípadě nějakým správcem sítě, který pro váš počítač nastavil určité zásady skupiny.

V každém případě aplikace Nastavení Windows 10 bude v okně, k němuž se dostanete klepnutím na položky Domů > Aktualizace a zabezpečení > Windows Update > Upřesnit možnosti nabízet u operačního systému Windows 10 Pro daleko více možností, včetně možnosti pozastavit aktualizace, vybrat datum a čas instalace aktualizací a odložit jak bezpečnostní aktualizace, tak aktualizace funkcí.

Jedním z chování, které jsme zpozorovali na počítači s operačním systémem Windows 10 Pro v okamžiku, kdy je nastaveno upozornění na restart počítače, nás překvapilo v tom, že Microsoft vám umožní nejen odložit aktualizaci, ale rovněž vám umožní nastavit přesný čas. Aktualizaci systému tak můžete naplánovat na libovolný den v týdnu.

Pokud přesně víte, kdy budete chtít, aby se váš počítač restartoval, pak může být tato možnost doslova k nezaplacení

 

Pokračování