Hlavní navigace

Nenechte si aktualizacemi Windows 10 ničit život! - 4.díl

7. 3. 2019

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Zakoupení nebo upgrade na Windows 10 Pro vám poskytne pro správu aktualizací operačního systému Windows 10 daleko více možností.

Předcházející díl

 

Aktualizace operačního systému Windows 10 nás obvykle překvapí v tu nejnevhodnější dobu. Nicméně v tomto operačním systému se nachází nastavení, pomocí nichž se dají aktualizace poměrně slušně spravovat.

Tři nástroje pro správu aktualizací ve Windows 10 Home (pokračování)

Aktualizaci Windows se dá zabránit také tak, že zakážete stahování aktualizací u připojení účtovaného podle objemu dat. I když v tomto případě se jedná o poněkud záludné řešení. Operační systém Windows si v aktuálních verzích uvědomuje, že někteří uživatelé používají datová připojení s datovými limity, tj. že mají přesně nastaveno, jak velký objem dat si mohou měsíčně stáhnout. Microsoft vám u takových připojení umožní odložit zamýšlenou aktualizaci systému, takže nemusíte zbytečně platit za data navíc.

Své bezdrátové připojení k síti si můžete nastavit jako připojení účtované podle objemu dat, což vám pomůže omezit nechtěné aktualizace Windows. Název svého směrovače naleznete v horní části obrazovky.

Operační systém Windows jako takový nedokáže zjistit, zda je vaše připojení skutečně účtované podle objemu dat či nikoliv (ano, můžete mu lhát). Své širokopásmové připojení nastavíte jako připojení účtované podle objemu dat tak, že se přesunete do aplikace Nastavení > Síť a internet > Změnit vlastnosti připojení. Zde uvidíte přepínač Nastavit jako připojení účtované podle objemu dat. Pak se můžete vrátit do nastavení služby Windows Update a zde nastavit přepínač Automaticky stahovat aktualizace i přes připojení účtované podle objemu dat… do polohy Vypnuto.

Ve výchozím nastavení, kdy máte počítač připojen do počítačové síti drátovým připojením Ethernet, se bohužel předpokládá, že se nejedná o připojení účtované podle objemu dat. A pokud jste připojení bezdrátově pomocí Wi-Fi, pak operační systém Windows bude pravděpodobně stahovat alespoň tzv. prioritní aktualizace, takže toto řešení rozhodně nelze považovat za dokonalé. A pokud používáte bezdrátových připojení vícero, pak budete muset nastavit jako připojení účtované podle objemu dat každé z nich, což je utrpení.

Podle všeho se tak jeví jako nejvhodnější řešení instalace operačního systému Windows 10 Pro.

Tip do článku  - cybersecurity

 

Pokračování