Hlavní navigace

Nejžhavější technologické novinky blízké budoucnosti - 4. díl

24. 10. 2009

Sdílet

Prošli jsme vývojová centra a kreslicí prkna v Silicon Valley, abychom vám mohli poskytnout pohled na ty nejslibnější nápady v oblasti přenosných počítačů.

Nejžhavější technologické novinky blízké budoucnosti - 4. díl

 

Dnes pokračujeme posledním dílem našeho miniseriálu o nejzajímavějších technologiích blízké budoucnosti v oblasti přenosných počítačů. Pokud jste dosud nečetli první, druhý a třetí díl, můžete tak učinit v článcích:

Nejžhavější technologické novinky blízké budoucnosti - 1. díl

Nejžhavější technologické novinky blízké budoucnosti - 2. díl

Nejžhavější technologické novinky blízké budoucnosti - 3. díl

 

Freescale Smartbook: modulární netbook ve stylu lega

skoleni

Společnost Freescale Semiconductor si objednala od návrhářů z univerzity umění a designu v městě Savannah návrhy přístroje velikosti netbooku, který by obsahoval velmi rychlý procesor i.MX515 právě od firmy Freescale a jehož cena by byla přibližně 200 USD. A jaký byl výsledek? Malý a barevný přístroj zaměřený na mladé uživatele. Samotný přístroj je modulární, takže umožňuje přidávat a odebírat hardwarové komponenty podle libosti. V blízké budoucnosti firma plánuje uvedení netbooku využívajícího technologii 3G s dobou výdrže až 8 hodin na jedno nabití.

Freescale Smartbook

Cario Dashboard Computer: vystupte z auta, prosím

Jakým způsobem jednoduše přidat přenosný počítač s dotykovou obrazovkou do svého automobilu? Průmyslová návrhářka Anna Lopez navrhuje vyvíjet takové přenosné počítače, které obsahují vyvažovací základnu a dotykovou obrazovku, která volně visí ze střední části věnce volantu. A to jste si určitě dosud mysleli, že největším nebezpečím na silnicích jsou řidiči telefonující za jízdy!

Cario Dashboard Computer

Netbook napájení sluneční energií: surfování za slunečního světla

V současnosti byste na nabití standardního přenosného počítače potřebovali spoustu solárních panelů. Nicméně s tím, jak se netbooky stávají stále menšími a spotřebovávají stále méně elektrické energie a s tím, jak se zároveň zvyšuje účinnost solárních panelů, sní návrhář Nikola Knezevic o malém solárním panelu, který by byl součástí skříně netbooku a dodával dostatek energie k tomu, aby mohl být přenosný počítač zapnutý po celý den. Obáváme se ale, že vývoj netbooku napájeného měsíčním světlem pro noční sovy bude trvat déle.

Sluneční energie