Hlavní navigace

Nejžhavější technologické novinky blízké budoucnosti - 3. díl

17. 10. 2009

Sdílet

Prošli jsme vývojová centra a kreslicí prkna v Silicon Valley, abychom vám mohli poskytnout pohled na ty nejslibnější nápady v oblasti přenosných počítačů.

Nejžhavější technologické novinky blízké budoucnosti - 3. díl

 

Dnes opět pokračujeme dalším dílem našeho seriálu o nejzajímavějších technologiích blízké budoucnosti v oblasti přenosných počítačů. Pokud jste dosud nečetli první a druhý díl, můžete tak učinit v článcích:

Nejžhavější technologické novinky blízké budoucnosti - 1. díl

Nejžhavější technologické novinky blízké budoucnosti - 2. díl

 

Compenion Tablet PC: tenký a hladký

Koncept Compenion od Felixe Schmidbergera přivádí technologii tabletů zase o krok dále, dalo by se říci do nové dimenze. Jedná se totiž o počítač s vysouvacím monitorem, hladkou podsvětlenou klávesnicí, digitálním projektorem a na pohyb citlivým perem. Jakmile výrobce dovybaví svůj výrobek všemi těmito funkcemi, pak na něm určitě nebudou běžet Windows Vista, ale rovnou Windows 7.

Compenion Tablet PC

skoleni

Masc Design Chukka Music Player: přehrávač využívající kinetickou energii

Koncept Chukka pro přenosné hudební přehrávače řeší dva problémy současně. Za prvé díky využití piezoelektrického jevu převádí kinetickou energii na elektrický náboj, takže už vás váš přehrávač nikdy nenechá bez hudby na opuštěné autobusové zastávce daleko bez domova. Za druhé vám umožní provádět vašima rukama něco smysluplného, zejména pokud jste zvyklí během poslechu své oblíbené hudby neustále luskat prsty nebo bubnovat jimi o libovolný povrch.

Tuto energii je totiž možné přeměnit na energii potřebnou pro napájení vašeho přehrávače, což se projeví delší výdrží přehrávání. A tak strávíte hodiny času zdokonalováním techniky pohybu Chukka, což vám sice nijak nevylepší vaši úroveň hry póla (pojem chukka se také používá pro označení poločasu v jezdeckém sportu pólo), ale na druhou stranu budete mít obrovskou výhodu, pokud by se Miniature Nunchaku jednou stalo olympijským sportem.

Masc Design Chukka Music Player

IN Reader: elektronické noviny velikosti obyčejných novin

Firma IN představuje tenký a ohebný list pro čtení novin, se kterým se stala nositelem bronzové medaile v programu IDEA 2009. Stačí jej přes noc vložit do nabíjecího adaptéru, který vypadá jako nástěnné hodiny, a ráno si můžete přečíst aktuální zprávy z vašich oblíbených novin. Určitě vás potěší všechny výhody čtení z velkého listu papíru bez toho, abyste si ušpinili prsty tiskařskou černí. Nezanedbatelné není ani to, že se neprodukuje žádný papírový odpad.

IN Reader