Hlavní navigace

Nejvyšší čas na upgrade z Office 2010 na Office 365 - 2.díl

14. 10. 2020

Sdílet

Ke kancelářskému balíku Office 365 se dostanete třemi způsoby.

Předcházející díl

 

Vzhledem k tomu, že Microsoft plánuje ukončení podpory kancelářského balíku Office 2010 ke 13. říjnu 2020, je upgrade na Office 365 docela nasnadě.

Aktualizace Office 2010 na Office 365 z webu Office

Další možnost aktualizace, kterou můžete zvolit, je provedení aktualizace přímo z webu Microsoftu, konkrétně z webu https://www.office.com. V hlavní nabídce Přihlášení k Office 365 začněte přihlášením, a to stiskem tlačítka Přihlaste se. Microsoft vyhledá váš účet, rozpozná aktuální verze nainstalované na vašem počítači a pak vám nabídne možnosti pro upgrade (jak pro zakoupení, tak pro pronájem).

Okno Získat produkt Office

Další možností je klepnutí na tlačítko Získat Office. Za okamžik se zobrazí okno s cenami produktů, v němž se zobrazí na záložce Pro domácnosti různé varianty nákupu Office. Po klepnutí na záložku Pro firmy se pak zobrazí různé varianty nákupu pro firmy.

Vzhledem k tomu, že se vlastně nejedná o upgrade, ale o další nákup, Microsoft vůbec nezajímá, jaké předchozí verze softwaru máte na svém počítači nainstalovány – tedy až na skutečnost, že je třeba zjistit, zda bude možné současně na počítači provozovat více verzí softwaru či nikoliv.

Microsoft obecně velmi doporučuje neprovozovat na jednom počítači více verzí Office, a to z řady důvodů. Jednak jsou zde známé problémy s kompatibilitou u systémových souborů (a to platí zejména u Outlooku): některé funkce tak budou zakázány, některé soubory budou přepsány jejich novějšími verzemi, takže stará verze Office zůstane bez těchto souborů. Některé příkazy jsou u starší verze zastaralé nebo se změnily, což znamená, že buď nebude fungovat jedna verze Office, nebo klidně i obě.

MIF21

 

Pokračování