Hlavní navigace

Největší konkurenti v historii IT (6)

8. 12. 2018

Sdílet

 Autor: © Gina Sanders - Fotolia.com
Historie je plná rivality – ostatně bez ní by nebyl umožněn pokrok. Jenže intenzitě rivality dvou technologických gigantů se nejspíš nic nevyrovná. Podívejme se společně na největší konkurenty, které segment IT od svých počátků až dodnes poznal.

Předchozí díl

Pokud jde o spotřebitele, tak fanoušci Applu nejspíš řeknou, že iPhone vede, co se týče jednoduchosti používání, aplikaci i (což je subjektivní) stylu. A druhou stranu vám vlastníci modelů Galaxy řeknou, že iPhony jsou předražené a že jejich telefony jsou lepší, protože nabízejí širší škálu kustomizace, rozšiřitelnou uživatelskou paměť a otevřenost Androidu. Pravdou je, že obě vlajkové lodi si v současné době mohou konkurovat ve více oblastech než kdy dříve.

Faktem také zůstává, že obě společnosti v posledních několika letech vyrábějí nejpopulárnější smartphony na světě. Samsung je první, co se týče objemu prodejů, zatímco Apple je znám jako nejziskovější ze všech výrobců – telefon za dvacet tisíc je v jeho případě ještě levný.

Přidejme k tomu všechny ty reklamy Samsungu, které si utahují z iPhonů, nepřátelství mezi fanoušky obou společností a neustálá obviňování z kopírování, a je jasné, že tahle rivalita v nejbližších letech jen tak neskončí.

Nintendo versus Sega

skoleni

Je těžké uvěřit tomu, že Nintendo bylo založeno už v roce 1889 jako firma zaměřená na výrobu hracích karet, zatímco historie Segy se začíná psát v roce 1940, kdy byla v Honolulu na Havaji rozjeta jako společnost produkující hrací automaty. O mnoho, mnoho let později se z dvojice podniků stávají lítí rivalové ve světě arkádových strojů, ručních herních zařízení a samozřejmě i konzolí.

Pokračování

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).