Hlavní navigace

Nejprestižnější herní turnaje WGT a WCG odehrány

6. 10. 2010

Sdílet

Začátek měsíce října s sebou přinesl dva prestižní turnaje v počítačových hrách. Prvním turnajem bylo tuzemské World GameMaster Tournament, které se tentokrát konalo ve hře StarCraft 2, druhým pak World Cyber Games, které se uskutečnilo v americkém městě Los Angeles.

WGT

Začátkem října se do pražské herny BattleZone sjela téměř kompletní špička tuzemské StarCraft 2 scény, na finále turnaje s názvem WGT - StarCraft 2. Pořadatelem turnaje byl herní portál Grunex.com společně se svými partnery a hrálo se o ceny za více než 21 tisíc. Za zmínku stojí zejména herní základní deska ze série Republic of Gamers od společnosti ASUS, která čekala na vítěze turnaje. Do offline finále se kvalifikovalo 20 nejlepších domácích hráčů, kteří prošli přes 10 online kvalifikací, které probíhaly na portálu Grunex.com. Za největšího favorita tohoto klání byl již od začátku považován hráč eSuby, Tomáš "PredY" Pospíšil. Turnaj ovšem s sebou přinesl nejedno velké překvapení.

wgtTomáš "PredY" Pospíšil budil zájem u všech svých protihráčů i diváků. (FOTO: Grunex.com)

Právě tento hráč byl jasným favoritem, nečekala se tedy žádná velká zaváhání z jeho strany. Opak byl ovšem pravdou, když již v prvních kolech play-off prohrál s hráčem z teamu Děravá Kapsa, Kačerem, a putoval tak do Looser Bracket. Přes Looser Bracket se sice dokázal vyškrábat až na stupně vítězů, lepší než třetí místo z toho ovšem nebylo. Do finálového klání tak překvapivě postoupila dvojice Kačer - Streetwalker. Právě druhému zmiňovanému se ovšem ve finálových kolech dařilo lépe a nepustil tak svého soupeře ke slovu. Zaslouženě si tak z tohoto turnaje odnáší první místo.

wgtTrojice nejlepších v turnaji WGT - StarCraft 2. Zleva: PredY, Streetwalker, Kačer. (FOTO: Grunex.com)

Celý turnaj se dle všech ohlasů povedl na výbornou, herní portál Grunex.com tak nemusí s dalším tak významným turnajem dlouho zahálet. Kompletní informaci naleznete na stránkách Grunexu, kompletní fotogalerii z akce následně na jejich stránce na Facebooku.

WCG

Jedná se o největší akci tohoto roku, která se uskutečnila v Los Angeles. Právě zde se utkali ti nejlepší hráči z nejpopulárnějších online her z celého světa. Od známého Counter-Strike 1.6 až po Guitar Hera 5. Chybět samozřejmě nemohli také zástupci naší herní scény, kteří se na finálový turnaj do LA dostali přes kvalifikaci, která se uskutečnila přibližně minulý měsíc v Brně. Jedná se o zástupce ve hrách TrackMania Nations Forever, Erika "hakkiJunior" Leštacha a hráče sportovní hry FIFA 10, Michala "bl4ck_p01nt" Polívku.

wgt

Do finále WCG se bl4ck_p01nt (uprostřed) dostal přes domácí kvalifikaci. (FOTO: PLAYzone.cz)

Právě tito dva hráči byli jedinými, kteří měli cestu i ubytování na tuto akci předem hrazené a dostalo se jim tak příležitosti reprezentovat naše barvy. Hráč závodní hry TrackMania, Erik "hakkiJunior" Leštach, se dokázal probojovat až na dělené 5-8.místo, které je v tvrdé konkurenci nejlepších jezdců světa obrovským úspěchem. Ještě o něco lépe ovšem dopadl slovenský hráč Michal "bl4ck_p01nt" Polívka, kterému se v simulátoru FIFA 10 podařilo prokopat až k nádhernému 3.místu a odváží si tak bronzovou medaili ze světového šampionátu počítačových her! Jeho umístění je tak obrovským úspěchem nejen pro něj a jeho domácí tým, ale také pro celou domácí herní komunitu!

skoleni


Nezbývá než doufat, že se najdou noví hráči, kteří budou v této vítězné éře pokračovat.