Hlavní navigace

Nejpopulárnějšími herními mobily iPhone a BlackBerry

4. 2. 2009

Sdílet

Ještě před rokem tu dominovala Motorola RAZR, dnes se však na piedestalu mobilních herních zařízení objevují smartphony. Jejich využití co přístrojů ke stahování a hraní her je přitom skutečně nebývalé.

Spol. ComScore ve svém průzkumu zjistila, že v současnosti patří mezi nejpopulárnější herní mobily smartphony - iPhone a BlackBerry Curve. Přitom ještě před rokem se mezi špičkovými herními mobilními zařízeními žádný smartphone vůbec nevyskytoval. Jedničkou v tomhle segmentu byl RAZR od Motoroly.

Nicméně smartphony za jediný rok zaznamenaly nevídané vzepětí - stran jejich herního využití. Download nabízených hříček tu vzrostl o téměř 300% (za monitorované období tří měsíců), přičemž za stejnou časovou periodu se herní aktivita u ostatních mobilů snížila o 15%.

Pro dílčí pochopení, jenom iPhone představuje v rámci počítání měsíce listopadu 2008 nějakých 14% všech downloadů mobilních her. A skoro třetina majitelů tohoto moderního telefonu dále potvrzuje, že si v uplynulém měsíci stáhla nějakou hru. Což má být 8x vyšší poměr, než je průměrná hodnota v případě všech dalších mobilů.

Analytik Mike Donovan za tím vidí skutečnost, že hraní na mobilech nabírá na stále větší popularitě a rozšiřuje svou demografickou základnu. Největší vzestup je přitom vidět u teenagerů, kteří předtím dávali přednost klasickým herním handheldům, a u generace nad 35 let.  

skoleni

Zdroj: Gamasutra

 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).