Hlavní navigace

Nejmenší Blu-ray mechanika na světě

31. 12. 2007

Sdílet

Společnost Panasonic za necelé dva týdny představí nejtenčí Blu-ray vypalovačku na světě. Ta má být určená do přenosných počítačů a bude údajně o 3 milimetry nižší než konkurenční modely.

Podle Panasonicu si totiž trh žádá stále lehčí a menší zařízení, proto jim chce Panasonic vyhovět. Zatímco dnes jsou nejmenší Blu-ray mechaniky pro notebooky vysoké okolo 1,2cm (pro srovnání: DVD vypalovačky jsou vysoké 0,8cm), nová mechanika od Panasonicu bude vysoká pouhých 0,9cm.

O zmenšení mechanik se pokouší i společnosti na druhé straně barikády, konkrétně Toshiba chce také za necelé dva týdny (logicky tedy také na veletrhu CES 2008) představil HD DVD vypalovačku vysokou 0,95cm.

Jak je vidět, všechny společnosti se snaží prosadit svůj formát (ať už se jedná o Blu-ray nebo HD DVD) všemi možnými způsoby, ale trh si stále ne a ne vybrat, oba tábory střídavě slaví drobná vítězství. Pokud tedy nemáte televizi s HD rozlišením a nejste milovník HD filmů, nemáte podle mě zatím důvod kupovat mechaniku ani z jednoho táboru a bude lepší počkat a koupit, až když bude znám vítěz této války (pokud to nakonec nebude někdo třetí).

- - Tomáš Šulc