Hlavní navigace

Nejlepší tipy pro Windows 7 - 6. díl

27. 12. 2009

Sdílet

V tomto seriálu vám přinášíme 20 nejúspěšnějších tipů, pomocí nichž si budete moci prostředí operačního systému Windows 7 vyladit přesně podle svých představ a potřeb.

Nejlepší tipy pro Windows 7 - 6. díl

 

Předchozí díly seriálu:

http://pcworld.cz/software/nejlepsi-tipy-pro-windows-7-1-dil-8398

http://pcworld.cz/software/nejlepsi-tipy-pro-windows-7-2-dil-8399

http://pcworld.cz/software/nejlepsi-tipy-pro-windows-7-3-dil-8400

http://pcworld.cz/software/nejlepsi-tipy-pro-windows-7-4-dil-8401

http://pcworld.cz/software/nejlepsi-tipy-pro-windows-7-5-dil-8402

 

16. Konfigurace oznamovací oblasti

Oznamovací oblast, kterou najdete na hlavním panelu vpravo, zobrazuje všechna možná systémová hlášení a varování. Dále zobrazuje ikonky programů a služeb, jež právě běží v operačním systému na pozadí, jako je například ve Windows 7 služba pro práci s bezdrátovými zařízeními. Ovšem nastavení týkající se toho, kdy, jak a které ikonky se mají objevit, stále patří ve Windows k největším záhadám.

Úprava nastavení zobrazování ikonek v oznamovací oblasti

Ve Windows 7 existuje jednoduchý způsob, jak práci oznamovacího panelu konfigurovat.

1. Klepněte pravým tlačítkem myši na Hlavní panel a z kontextového menu, které se objeví, vyberte položku Vlastnosti. V dialogovém okně pro úpravu oznamovací oblasti pak klepněte na tlačítko Customize.

skoleni

2. Pro každou aplikaci vyberte z rozbalovacího seznamu pro vás nejlepší nastavení. K dispozici je možnost zobrazovat ikonku aplikace a oznámení vždy, nebo naopak nikdy, popřípadě zobrazit pouze ikonku, a to tehdy, když je k dispozici nějaké varovné hlášení. Po potvrzení změn pak klepněte na tlačítko OK.

Dále samozřejmě můžete upravovat i systémové ikonky a služby, a to včetně hodin, hlasitosti, ukazatele připojení sítě, napájení či ikonky Action Center. Ve spodní části již zmíněného dialogového okna můžete rovněž využít položku Turn system icons on or off, a poté v následujícím dialogovém okně zvolit, zda chcete zapnout či vypnout zobrazování ikon a různých upozornění. Nastavení potvrďte postupně dvojitým stiskem tlačítka OK.

17. Zobrazování náhledů na Hlavním panelu bez použití myši

Patříte-li mezi uživatele, kteří při práci na počítači upřednostňují klávesnici před myší všude, kde jen to jde, pak vězte, že z ikonky na ikonku se můžete na Hlavním panelu pohybovat i bez použití myši, a přitom i tehdy uvidíte náhledy otevřených oken. Po stisku klávesové zkratky Win + T se zaktivuje ikonka ležící nejvíce vlevo. Pokud stále budete držet stisknutou klávesu Win a znovu k ní stisknete klávesu T, vyberete ikonku ležící vpravo od ikonky právě označené. Tento postup můžete opakovat podle libosti.

18. Spuštění aplikací na Hlavním panelu bez použití myši


Stejně tak je možné bez použití myši spouštět i libovolný program na Hlavním panelu. Stiskněte klávesu Win a k ní klávesu s číslem, které označuje pořadí programu na Hlavním panelu. Konkrétně klávesová zkratka Win + 1 spustí aplikaci, jejíž ikonka se na Hlavním panelu nachází nejvíce vlevo, klávesová zkratka Win + 2 pak spustí aplikaci, která se nachází na Hlavním panelu druhá zleva apod.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).