Hlavní navigace

Nejlepší tipy pro Windows 7 - 3. díl

14. 12. 2009

Sdílet

V tomto seriálu vám přinášíme 20 nejúspěšnějších tipů, pomocí nichž si budete moci prostředí operačního systému Windows 7 vyladit přesně podle svých představ a potřeb.

Přidání příkazu Videos do nabídky Start

Nabídka Start ve Windows 7 standardně obsahuje odkazy ke složkám Pictures a Music, ale nikoliv odkaz ke složce Videos. Pokud na počítači často sledujete nejrůznější filmy a videa a chcete obsah této složky umístit do nabídky Start, pak postupujte následovně:1. Klepněte pravým tlačítkem myši na tlačítko Start a z kontextového menu, které se objeví, vyberte položku Vlastnosti.

2. V dialogovém okně, jež se nyní zobrazí, se přesuňte na záložku Start Menu a zde klepněte na tlačítko Customize.

3. Nyní se zobrazí dialogové okno, v němž se přesuňte až úplně dolů, vyhledejte sekci Videos a vyberte položku Display as a link. Nakonec vše potvrďte postupným stiskem tlačítek OK.

skoleni

Pokud raději upřednostňujete zobrazení v podobě nabídky, která obsahuje odkazy na soubory a podnabídky, pak namísto výše uvedené položky vyberte položku Display as a menu.

Průzkumník Windows je naprosto klíčovou součástí grafického rozhraní Windows a povětšinou pracuje bez problémů. Nicméně to neznamená, že by nemohl pracovat ještě lépe. Další tipy naleznete na webu PC World!