Hlavní navigace

Need for Speed Shift - nálož krásných záběrů

28. 4. 2009

Sdílet

V sérii Need for Speed nás letos čeká velký přelom. Po řadě nepovedených dílů se snad konečně dočkáme arkádových závodů v podobě, která tomuto jménu vrátí ztracený lestk.

Nebudeme si nic namlouvat - poslední díly série Need for Speed nestály za moc. Vše bylo dovršeno nuzným Undercover, který stvrdil mizérii tohoto kdysi slavného jména. Autoři jakoby nevěděli kudy kam, a tak neustále recyklovali to samé. Letos by se to ale mělo změnit. Shift má být jakýmsi restartem celé série. Ostatně, Electronic Arts se za tímto účelem rozhodli angažovat zkušené autory.

Nenechte se zmýlit jménem začínajícího studia Slightly Mad. Jsou v něm totiž lidé, kteří spoluvytvářeli takové závodní veličiny jako GTR nebo GT Legends. Nemusíte se ale bát, že by Need for Speed Shift šlo cestou realistických závodních simulátorů. Stále to bude arkáda, nicméně s tím, že v ní zažijete ten správný pocit z jízdy. Jako například ve vynikajícím Race Driver GRID. S ním Shift pojí také jiné aspekty.

Autoři hru převedli z prostředí nelegálních nočních závodů na klasické okruhy, kde člověk zažije přece jen více adrenalinu. Můžeme se také těšit na výborně zpracovaný kokpit vozu, kde na nás navíc budou působit přesně zpracované odstředivé síly. To vše je možné jen díky zbrusu novému - a popravdě skvěle vypadajícímu - enginu.

Ten bude teoreticky podporovat až osmijádrové procesory, takže se hodí před příchodem hry pečlivě dovybavit svůj počítač. Samozřejmě by hra měla být optimalizovaná i na slabší sestavy, ale nechcete se přece ochudit o všechnu tu závodní krásu, nebo ne? Shift by měl vyjít klasicky na podzim.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

skoleni