Hlavní navigace

(Ne)bezpečný týden v IT 26/2010

6. 12. 2010

Sdílet

Může tvůrce malwaru zažalovat antivirovou firmu za to, že odstraňuje jeho program? Jaké budou hlavní bezpečnostní trendy v příštím roce?

Objevují se první prognózy vývoje IT bezpečnosti v roce 2011. K předpokládaným trendům patří hacking podporovaný vládami, úniky dat prostřednictvím souborů (namísto databázových záznamů), útoky typu man in the browser a „fúze“ podvodníků, tj. spojování menších kriminálních gangů.

Více na SecurityWorld.cz

 

Google Chrome 8 přináší mj. vlastní vestavěný prohlížeč PDF, který by měl být pro uživatele bezpečnější než plug-in od Adobe. PDF se v Chrome zpracovává v sandboxu.

Více na SecurityWorld.cz

 

Antivirové skenery jsou v řadě případů k dispozici i on-line, bez toho, aby uživatel musel něco instalovat. Nejčastěji mají tyto kontrolní programy podobu komponent ActiveX. Jaké jsou jejich výhody a naopak nevýhody?

Více na SecurityWorld.cz

 

Jak se mohlo stát, že internetový provoz včetně komunikace amerických vládních a armádních organizací byl přesměrován tak, že tekl přes Čínu? Šlo o náhodu, nebo úmysl?

Více na SecurityWorld.cz

 

Právní aspekty boje a malwarem. Antivirus a škodlivé aplikace jsou dva typy softwaru stojící proti sobě, které mají svou instalaci posvěcenu dohodou EULA, s níž uživatel (často nevědomě a bez přečtení) souhlasil. I proto se prodejci pochybného softwaru nebojí bránit, o čemž svědčí několik právních případů...

Více na SecurityWorld.cz

skoleni

 

 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).