Hlavní navigace

Název pro nový Windows Server, žádné překvapení

24. 5. 2007

Sdílet

Spoluzakladatel Microsoftu odtajnil na konferenci WinHEC oficiální název pro Windows Server vyvíjeného pod kódovým označením Longhorn. Ten bude (jistě překvapivě) prezentován jako Windows Server 2008.

Microsoft oficiálně oznámil název příští ústřední platformy Microsoft Windows, a sice Windows Server 2008, pracovně pojmenovaný jako Windows Server „Longhorn“. Učinil tak Bill Gates při slavnostním zahájení konference Windows Hardware Engineering Conference (WinHEC), která se uskutečnila v americkém Los Angeles.


Windows Server 2008 Microsoft označuje za klíčový produkt pro příští vlnu hardwarových inovací, které zahrnují podporu virtualizace, vícejádrových procesorů a 64bitových aplikací. Verze Beta 3 zaznamenala pouhé tři týdny po zveřejnění více než 100 000 stažení a vývoj produktu Windows Server 2008 odráží (podle Microsoftu) nejrozsáhlejší program zpětné vazby od zákazníků a partnerů, jaký kdy doprovázel vývoj serveru. Podle sdělení společnosti o tom svědčí rozšiřování funkcí, jako je možnost instalace jádra serveru (Server Core), Server Manager, Internet Information Services (IIS 7.0) a vložení PowerShell.

Windows Server 2008 dle pracovníků Microsoftu dále staví na vylepšené spolehlivosti, bezpečnosti a řiditelnosti Windows Server 2003 R2. Díky tomu údajně dojde ke zmírnění tlaku na IT profesionály tím, že budou přidána vylepšení pro další automatizaci úkolů denního managementu, bude zostřena bezpečnost, poskytnuta širší platforma pro hosting a webové aplikace, a bude zdokonalena výkonnost a zvýšena síťová dostupnost. Koncem tohoto roku, až půjde Windows Server 2008 do výroby, bude obsahovat první široce distribuovanou beta verzi nové virtualizační technologie na bázi hypervisoru.

Více informací o Windows Serveru 2008 najdete na www.longhorn.cz

- - David Zajíc

DT21