Hlavní navigace

Návod na přidání SSD disku do notebooku - 8.díl

29. 11. 2018

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Nejlepší upgrade, který můžete ve svém notebooku provést, je přidání disku SSD.

Předcházející díl

 

Existuje jen jeden upgrade, který dokáže za všech okolností zvýšit výkon vašeho notebooku: je jím přidání disku SSD. Tento typ upgradu je obzvláště výhodný u levnějších notebooků, které jsou obvykle vybaveny klasickým pevným diskem.

Závěrem

Upgrade notebooků se nedělá jen tak. Při jejich provádění musíte dobře zvážit, zda vám ve výsledku přinesou to, co chcete. Zda by třeba nebylo lepší pořídit repasované notebooky. Zřejmě největší přínos vám přinese proměna standardně výkonného notebooku při výměně klasického pevného disku za disk SSD. Nárůst výkonu, co se týče rychlosti zavádění operačního systému a obecně odezvy na vaše požadavky je tak výrazný, že si zaslouží umístit v možnostech upgradu na nejpřednější místo.

Ještě je zde jedno eso v rukávu, které by možná stálo za vytažení právě nyní – tím je technologie Optane Memory Technology od firmy Intel, která používá disk SSD pro umístění vyrovnávací paměti cache, čímž dokáže, že klasický disk pracuje stejně rychle jako disk SSD. My jsme tuto technologii otestovali a shledali jsme, že tato technologie skutečně dosahuje reálných výsledků při minimálních nákladech. Na Amazonu si tak za 36 USD můžete pořídit řešení, které udělá z vašeho klasického disku o kapacitě 1 TB disk, který bude pracovat stejně rychle jako disk SSD.

skoleni

Je t však jedno ale: Notebook Aspire E 15, který jsme v našem případě použili, bohužel technologii Optane Memory Technology v BIOS/UEFI nepodporuje. Je to skutečně velká škoda, protože jinak je tento notebook prakticky ideálním kandidátem pro Optane Memory Technology od firmy Intel.

Notebook Acer Aspire E 15