Hlavní navigace

Návod na přidání SSD disku do notebooku - 7.díl

28. 11. 2018

Sdílet

 Autor: Kingston
Nejlepší upgrade, který můžete ve svém notebooku provést, je přidání disku SSD.

Předcházející díl

 

Existuje jen jeden upgrade, který dokáže za všech okolností zvýšit výkon vašeho notebooku: je jím přidání disku SSD. Tento typ upgradu je obzvláště výhodný u levnějších notebooků, které jsou obvykle vybaveny klasickým pevným diskem.

Instalace pevného disku SSD místo mechaniky DVD -- pokračování

5. Zřejmě nejtěžší částí pravděpodobně bude odstranění ráfku z optické mechaniky a jeho následné umístění na disk SSD. Není to sice bezpodmínečně nutné, ale již zmiňovaný ráfek není příliš vzhledný a pokud budete chtít později vyndat disk SSD z notebooku, bude to poněkud pracnější.

Prakticky každá optická mechanika má svoji průmyslovou specifikaci a každá tato specifikace používá jiný umělohmotný ráfek, který je k ní připojen. Chcete-li ráfek odstranit, pak si vezměte kancelářskou sponkou nebo šroubovákem velmi jemně a opatrně (!) ohněte umělohmotné retenční raménko na vnitřní straně a vyklopte jednu stranu ráfku. Na opačné straně pak se nachází další vhodný bod, u něhož není třeba použít žádné nástroje – zde postačí, když jemně ráfek ohnete tak, aby vyskočil.

Aby to vypadalo hezky – odstraňte umělohmotný ráfek z původní mechaniky

6. Nyní už stačí jen ráfek nasadit na krabičku s diskem – stačí jemně zatlačit, aby zapadl na své místo. V našem případě, tj. u krabičky s diskem se jedná v podstatě o trvalé řešení. Zřejmě by bylo možné ráfek odebrat, ale vyžádalo by si to částečné rozebrání krabičky s diskem.

V případě naší krabičky s diskem se po nasazení ráfku jeho následná demontáž bude dělat jen velmi obtížně – proto si důkladně rozmyslete, zda na krabičce skutečně ráfek chcete.

A je to. Nyní už můžete krabičku vzít a vložit ji zpět do příslušné šachty v notebooku. Tím byste měli v notebooku mít veškeré příslušenství, které můžete potřebovat. Mimochodem – tento trik je použitelný prakticky univerzálně, alespoň podle toho, co jsme jej viděli v praxi na noteboocích se šachtami pro optické mechaniky.

MIF21

 

Pokračování