Hlavní navigace

Návod na přidání SSD disku do notebooku - 6.díl

27. 11. 2018

Sdílet

 Autor: Adata
Nejlepší upgrade, který můžete ve svém notebooku provést, je přidání disku SSD.

Předcházející díl

 

Existuje jen jeden upgrade, který dokáže za všech okolností zvýšit výkon vašeho notebooku: je jím přidání disku SSD. Tento typ upgradu je obzvláště výhodný u levnějších notebooků, které jsou obvykle vybaveny klasickým pevným diskem.

Instalace pevného disku SSD místo mechaniky DVD

Nakonec ještě pro vás máme jeden tip na upgrade vašeho notebooku, závěrečný tip, o který se chceme s vámi podělit. Jedná se o možnost nahradit mechaniku DVD pevným diskem nebo diskem SSD. Kromě disku SSD budete potřebovat speciální krabičku, kterou jsme osobně sehnali na Amazonu za cca 9 USD. Tato krabička se hodí jak pro disky s tloušťkou 7 mm, tak pro disky s tloušťkou 9,5 mm, nicméně v případě 9,5 milimetrových disků je instalace velmi natěsno, proto doporučujeme spíše sedmimilimetrové disky.

1. Když budete disk umisťovat do krabičky, pak disk do krabičky jednoduše položte a zarovnejte vůči konektoru SATA. Následně disk ke krabičce čtyřmi šroubky, které se ke krabičce dodávají, jednoduše přišroubujte.

Pomocí této levné krabičky nahradíte v notebooku optickou mechaniku za klasický pevný disk, popřípadě za disk SSD.

2. Abyste vyndali mechaniku DVD z notebooku, musíte notebook nejprve obrátit dnem vzhůru a na straně, kde se nachází optická mechanika, vyhledejte šroubek, který se nachází u středu optické mechaniky a asi šest palců od okraje. Pravděpodobně tam někde uvidíte i značku, která na tento šroubek upozorňuje. Tento šroubek vyšroubujte.

3. Nehtem mechaniku vytáhněte – tak, že nehet vložíte mezi tělo notebooku a optickou mechaniku.

4. Nyní, když máte mechaniku venku, budete muset přemístit dvě věci. Tou první je kovový rámeček na zadní části optické mechaniky. Šroubek, který jste odstranili, totiž právě držel rámeček k mechanice. Nyní ještě jen odšroubujte dva malé šroubky a pak kovový rámeček připevněte na vaši novou krabičku.

Nahoře vidíte standardní mechaniku DVD. Na kovovém rámečku je třeba odšroubovat dva šroubky a rámeček pak připevnit ke krabičce s pevným diskem (na obrázku dole).

skoleni

 

Pokračování

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).