Hlavní navigace

Návod na přidání SSD disku do notebooku - 1.díl

22. 11. 2018

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Nejlepší upgrade, který můžete ve svém notebooku provést, je přidání disku SSD.

 

Existuje jen jeden upgrade, který dokáže za všech okolností zvýšit výkon vašeho notebooku: je jím přidání disku SSD. Tento typ upgradu je obzvláště výhodný pro levné repasované notebooky, které jsou obvykle vybaveny klasickým pevným diskem.

Úvod

Příkladem takového výjimečně oblíbeného levnějšího notebooku, který by si zasloužil upgrade, je Acer Aspire E 15. A proč právě tento notebook? Notebook Acer Aspire E 15 je vybavený sedmou generací procesoru Core i3, operační pamětí DDR4 o velikosti 4 GB a pevným diskem o kapacitě 1 TB s 15palcovým monitorem s rozlišením 1080p patří na Amazonu mezi nejprodávanější a není se co divit, když se prodává za cenu 350 USD.

Za tuto cenu se skutečně jedná o cenově výhodnou koupi, i když co se týče rychlosti celého notebooku, je jasné, že si nemůžeme dělat žádné převratné iluze. Nedal by se tento notebook nějak zrychlit, třeba právě přidáním disku SSD?

Pozitivní je, že prakticky do každého soudobého notebooku je možné nějakým způsobem integrovat disk SS. U notebooku Aspire E 15 máte v podstatě dvě možnosti: jedná využívá slot M.2, do něhož se vkládá disk SSD v podobě úzké karty, druhá cesta spočívá v náhradě stávajícího pevného disku diskem SATA SSD. V tomto článku rozebereme obě možnosti a začneme způsobem, jakým lze do notebooku přidat M.2 SSD.

Upozornění: Jsme si stoprocentně jisti, že váš notebook se instalací disku SSD zrychlí, nicméně už nemůžeme vědět, zda právě váš typ notebooku bude možné upgradovat. Proto se ještě předtím, než budete cokoliv kupovat, porozhlédněte po videích na YouTube, které ukazují, jak se dá právě váš notebook otevřít a jaké jsou u něj možnosti a postupy při upgradu.

Root Linux

V našem případě jsme použili verzi WD Blue 3D o kapacitě 1 TB, a nikoliv verzi o kapacitě 500 GB, která je na obrázku. V každém případě obě dvě verze používají rozhraní SATA.

Pokračování