Hlavní navigace

Jaký má být nástupce handheldu PSP?

1. 3. 2009

Sdílet

Pokračovatel úspěšné kapesní konzole by neměl mít UMD mechaniku, v případě her chce Sony údajně vsadit na model digitální distribuce. Přičemž na trhu by se PSP 2 mohla objevit už koncem roku!

Mezi všemožnými zprávami o pokračovateli kapesní konzole od Sony nelze přehlédnout především vyjádření Dave Perryho, šéfujícího aktuálně Acclaimu. Perry se přitom odvolává na zdroje blízké Sony, čemuž lze s ohledem na jeho dlouholeté úspěšné působení v herní branži věřit. Perry zde navíc mluví již o závěru tohoto roku, kdy by se "PSP 2" mohla pravděpodobně objevit na trhu.

Mělo by jít přitom o přístroj bez UMD mechaniky, hry by se měly distribuovat digitálně, potažmo prodávat na proprietárním paměťovém médiu s názvem Memory Stick, jak se tomu dnes děje u některých filmů. Nebo na předplacených kartách. Každopádně tenhle krok by minimálně zlepšil stále zdlouhavé loadingy. Zpětná kompatibilita by měla být zajištěna skrze možnost stažení původního titulu v digitální podobě, což by nicméně asi neudělalo velkou radost vlastníkům originálních UMD verzí. Platit za stejnou věc dvakrát.

Perry se ovšem nevyjadřuje k často diskutovaným věcem, jako jsou dřívější otázky stran možného harddisku co úložného prostoru. K tlačítkovým dispozicím, kde mnohokrát padla zmínka o potřebě druhého analogu. Potažmo k designu, kde se dnes hovoří o zajímavé featurce - posouvacím displeji, nacházejícím se na samostatném panelu (viz ilustrační obrázek). Nemluvě o logické alternativě dotekové obrazovky á la Nintendo DS, resp. iPod/iPhone.

Podobně zajímavá, jako je tahle neoficiální zpráva, je pro změnu oficiální stanovisko k příchozí PSP verzi LittleBigPlanet. Tato má být údajně téměř identická co PS3 originál, se kterým ji bude možné propojit a nějakým blíže nespecifikovaným způsobem z toho profitovat. Sdílení herního obsahu mezi platformami? Multiplayerová akvizice? Asi trochu divoké ideje... a jsem-li u nich, Konami prý zvažují předělávku původního Silent Hillu (tedy prvního dílu) právě na PSP.

Cloud22

Zdroj: Kotaku

 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).