Hlavní navigace

Nastavte si svůj nový počítač - 2.díl

22. 2. 2019

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Nainstalujte antivirus, zbavte se nepotřebných programů (bloatwaru) a vůbec uskutečněte několik dalších operací, které vám do budoucna zajistí optimální funkčnost vašeho nového počítače.

Předcházející díl

 

Tak konečně je to tady! Máte nový počítač! Ona kovová krabice je dnes obrazně řečeno klíčem do světa takřka nekonečných  možností. Pomůže vám totiž prakticky se vším – ať se jedná o možnost zůstat v kontaktu se svými nejbližšími nebo třeba o vydělávání peněz či obecně o správu vašich financí.

Nainstalujte si svůj oblíbený internetový prohlížeč

Prohlížení Internetu pomocí internetového prohlížeče, jehož ovládání a způsob práce s ním je vám neznámý je jako tančit na plese v nepadnoucích botách, které patří někomu jinému. Půjde to, ale jednoduše to nebude ono. Pokud vaším oblíbeným internetovým prohlížečem není Edge, pak použijte následující internetové odkazy pro stažení internetových prohlížečů Chrome, Firefox či Opera. Internetový prohlížeč Chrome je již léta tím nejpoužívanějším, na druhém místě se na základě výsledků námi prováděných testů se ocitl internetový prohlížeč Opera, který z tohoto místa vytlačil Firefox. Nikdo neříká, že musíte zůstat jen u této klasiky, existuje i celá řada jiných internetových prohlížečů, jejichž používání má v sobě minimálně nádech exotiky. Za všechny jmenujme například Opera Neon, Vivaldi, Maxthon, Torch, Pale Moon, Avant Browser…

Zabezpečte si svůj počítač!

Nyní, když už máte svůj počítač přece jen trochu přizpůsobený sami sobě, je na čase se podívat na zabezpečení.

Zabezpečení Windows ve Windows 10

Operační systém Windows 10 má ve výchozím nastavení povolenu funkci Zabezpečení Windows, a to tak dlouho, dokud si do počítače nenainstalujete zkušební či plnou verzi nějakého antivirového řešení třetí strany. Úroveň zabezpečení počítače pomocí výchozího řešení je na solidní úrovni, a i když neposkytuje příliš detailních informací o své činnosti, je velmi snadno ovladatelné a většina uživatelů s ním bude spokojena. V žádném případě se však nejedná o úplné antimalwarové řešení – dokonce se v něm ani nedají naplánovat prohlídky na výskyt malwaru v počítači! Proto vám doporučujeme vsadit na některé nástroje či bezpečnostní řešení třetích stran, jako je například Norton Security Premium, Bitdefender Total Security 2019, Kaspersky Total Security 2019… K dispozici je i řešení, které je sice zdarma, nicméně na rozdíl od placených řešení je jeho nasazení poněkud pracnější, protože se skládá z několika samostatných komponent od různých výrobců. Za zmínku stojí například kombinace antiviru Avira Antivirus Free Edition, antimalwaru Malwarebytes Anti-Malware Free, firewallu GlassWire a nástroje pro šifrování komunikace s názvem HTTPS Everywhere.

Root Linux

 

Pokračování