Hlavní navigace

Nastavte si svou webkameru na vzdálený přístup - 2.díl

15. 4. 2017

Sdílet

 Autor: © JcJg Photography - Fotolia.com
K webové kameře se dostanete odkudkoliv, a to i bez nutnosti používat webový portál jejího výrobce.

Předcházející díl

 

Také by vás zajímalo, jak se můžete dostat nejen vy, ale i členové vaší rodiny k IP adresám webových kamer umístěných třeba u vás doma, když jste právě na cestách, třeba na dovolené?

Konfigurace routeru a webové kamery

Zadejte nyní do internetového prohlížeče zjištěnou IP adresu webové kamery, zadejte uživatelské jméno a heslo (tyto údaje budete potřebovat i k tomu, abyste mohli k webové kameře přistupovat mimo svůj domov) a v nastavení webové kamery hledejte číslo portu, který tato webová kamera používá. Každá webová kamera musí používat jiný port, protože přesměrování portu můžete provádět pro každý port pouze pro jedno zařízení – je tedy docela možné, že budete muset v některých případech číslo portu změnit.

 

Údaje o používaném portu webové kamery. Uvědomte si, že každá webová kamera musí používat jiné číslo portu

 

Po nastavení privátních adres a čísel portů se na svém routeru přesuňte do sekce pro přesměrování portů (port forwarding). Tato sekce se nachází u každého routeru jinde. Například u routeru Linksys E9600, který používáme my, se nachází v části Security/Applications&Gaming. Sem zadejte číslo portu, které jste nastavili nebo které jste nalezli u webové kamery, a to jak do sekce Internal Ports, tak do sekce External Ports, nastavte tyto hodnoty jak pro protokol TCP, tak pro protokol UDP a poté zadejte privátní IP adresu webové kamery. Tento postup pak zopakujte pro každou svoji webovou kameru.

 

V nastavení routeru musíte nastavit přesměrování portu používaného vaší webovou kamerou na privátní IP adresu

 

Nyní se budete moci dostat ke své webové kameře prakticky odkudkoliv – stačí, když do řádku pro zadání adresy v internetovém prohlížeči zadáte veřejnou IP adresu následovanou dvojtečkou a poté číslem portu. Pokud váš poskytovatel používá protokol IPv4, pak zadáte například řetězec 12.14.120.90:8181, používá-li protokol IPv6, pak zadáte například řetězec [1fff:0:a89:85a3::ac1f]:8181, a to včetně hranatých závorek.

 

webcast_aruba