Hlavní navigace

Nastavte Chrome, aby vás varoval před zavřením okna - 2.díl

9. 12. 2016

Sdílet

 Autor: © Beboy - Fotolia.com
Na rozdíl od ostatních internetových prohlížečů se v prohlížeči Google Chrome nezobrazuje varování při zavření okna prohlížeče, v němž je otevřeno více záložek. Pokud tuto funkci postrádáte, přečtěte si, jak ji zprovoznit.

Předcházející díl

 

Internetový prohlížeč Google Chrome ve Windows nezobrazuje před zavřením okna se záložkami dialogové okno s varováním. Pokud o toto varování stojíte, pak vám rádi poradíme, jak zobrazování tohoto dialogového okna nastavit.

Prevent Close

Aby však bylo toto řešení co možná nejméně bolestné, doporučuji vám, abyste si výše zmiňovaný web připnuli k prohlížeči a poté jej odsunuli mimo vaše pole působnosti. Otevřete proto web Prevent Close a poté klepněte na záložku tohoto webu pravým tlačítkem myši. Z místní nabídky, která se záhy zobrazí, pak vyberte položku Připnout kartu. Karta se následně minimalizuje, takže se bude od ostatních záložek významně lišit. Následně tuto záložku uchopte myší a přetáhněte ji co možná nejblíže k levému okraji okna prohlížeče. Zde bude skutečně mimo dosah vaší působnosti, takže vám nebude překážet a zároveň se zobrazí při každém spuštění internetového prohlížeče a navíc zabrání nechtěnému zavření okna prohlížeče Chrome zaplněného spoustou záložek.

cloud21

Tip pro profesionály: Funkce připnutých záložek je v internetovém prohlížeči Google Chrome poněkud zvláštní. Připnuté záložky se totiž zobrazují pouze v jednom okně Chrome a nikoliv v každém okně prohlížeče Chrome, které otevřete. Abyste připnuté záložky uchovali natrvalo, musíte před zavřením okna s připnutou záložkou zavřít všechna ostatní okna prohlížeče Chrome. Jinými slovy řečeno musíte okno s připnutou záložkou zavřít až úplně jako poslední, jinak o toto okno přijdete. Tuto skutečnost je třeba mít na paměti pokaždé, když máte v jednom okně prohlížeče Chrome otevřen web YouTube nebo Netflixu a v druhém okně normálně pracujete.

Pokud se divíte, proč internetový prohlížeč Google Chrome v operačním systému Windows žádné takové okno s varováním nenabízí, pak odpověď hledejte (stejně jako my) na diskusním fóru s nápovědou pro Google Chrome. Neexistence této funkce je, jak se zde dozvíte, spíše otázkou filozofickou. Prohlížeč Chrome firma Google vyvíjí tak, aby byl co možná nejrychlejší a nejjednodušší, což mimo jiné znamená i odebrání nadbytečných funkcí. A právě dialogové okno s tímto varováním je zřejmě považováno za právě takovou nadbytečnou funkci. Dialogové okno s varováním před ukončením prohlížeče je však k dispozici na platformě Mac, čemuž ale vděčí způsobu, jakým klávesové zkratky pro zavření okna prohlížeče a pro zavření záložek na této platformě fungují. Uživatelé Windows se musí s tímto nedostatkem vyrovnat po svém – v tomto případě pomocí tipu popsaného v tomto článku.