Hlavní navigace

Nápady pro řešení problémů s aktualizacemi Windows 10 - 2.díl

24. 4. 2016

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Když se Windows 10 zničehonic přestanou aktualizovat, pak je třeba zahrát si tak trochu na detektiva a zjistit, kde je problém.

Předcházející díl

 

Rozhodli jste se upgradovat na Windows 10. Bohužel se tato nová verze Windows sama neaktualizuje, jak by měla.

3. Pusťte se do hledání malwaru

Malware často v počítači chrání sám sebe tím, že blokuje některé konkrétní služby, a to včetně služby Windows Update, Obnovení systému či blokuje činnost antivirového programu. Vyřešení problému s automatickými aktualizacemi tedy vede přes důkladné otestování vašeho počítače.

Spusťte proto počítač v nouzovém režimu s podporou sítě a poté na počítači spusťte online antivirus ESET Online Scanner a nástroj HouseCall od firmy Trend Micro. Vzhledem k tomu, že se jedná o online nástroje, je velmi nepravděpodobné, že by byly samy napadeny malwarem. Programy spouštějte postupně, nejprve tedy zkuste jeden program a poté druhý.

Pokud ani to nepomůže, zkuste další tip…

4. Obnovení systému z bitové kopie

Máte-li k dispozici bitovou kopii z doby, kdy byla Windows 10 naprosto v pořádku, pak zkuste operační systém Windows obnovit právě z této bitové kopie. Nezapomeňte ale předtím zkopírovat obsah všech knihoven a všechny vaše soubory a složky zkopírovat na externí disk. I když to stejně děláte každý den, nebo snad ne? Jak to je ve vašem případě?

Minimálně toto kopírování na externí disk proveďte alespoň nyní.

5. Přeinstalujte operační systém Windows 10 pomocí čisté instalace

Pokud žádnou bitovou kopii k dispozici nemáte, zkuste operační systém Windows 10 nainstalovat úplně znovu, a to pomocí instalačního disku Windows 10 od Microsoftu. Tento disk si pro jistotu vytvořte na nějakém jiném počítači, který není zavirovaný.

MIF21

Instalační disk pro Windows 10 si vytvoříte tak, že si nejprve z Internetu stáhnete nástroj pro vytvoření instalačního média. Poté připojte vyměnitelný disk USB, spusťte stažený program MediaCreationTool.exe, vyberte možnost Vytvořit instalační média pro jiný počítač a poté se řiďte pokyny programu. Po vytvoření spouštěcího disku ještě budete potřebovat produktový klíč stávající instalace Windows 10. Ten získáte pomocí zdarma dostupné utility ProduKey .Produktový klíč si poznamenejte a uschovejte na bezpečném místě. Nakonec si nezapomeňte před reinstalací zálohovat všechna data na externí disk (stejně jako předchozího tipu).

Nyní, když máte zálohována všechna data, máte k dispozici instalační médium i produktový klíč, vám nic nebrání v tom, abyste instalační disk připojili k počítači, spustili pomocí něj svůj počítač a nainstalovali čistý operační systém Windows 10.