Hlavní navigace

Na Olymijských hrách 2008 nebude hlavním systémem Vista

10. 8. 2007

Sdílet

Oficiální sponzor Olympijských her 2008 společnost Lenovo ohlásila, že nový operační systém Windows Vista nebude nainstalován na žádných důležitých počítačích v rámci her. Poběží na nich totiž Windows XP.

Oficiální sponzor Olympijských her 2008 společnost Lenovo ohlásila, že nový operační systém Windows Vista nebude nainstalován na žádných důležitých počítačích v rámci her. Poběží na nich totiž více rozšířená verze Windows XP. Vista bude pouze na počítačích, které budou v halách pro sportovce a budou sloužit pouze pro jejich přístup na internet a podobně.


Stejně tak je již rozhodnuto, že se nebude spoléhat na bezdrátové sítě a veškerá životně důležitá komunikace bude probíhat po klasických rozvodech.

Při hrách bude IT infrastruktura několikrát složitější než tomu bylo u posledních Olympijských her. Lenovo aktuálně už připravilo přibližně 12 tisíc standardních PC a 2 000 tiskáren pro potřeby organizátorů her. Dále bude použito 800 notebooků a 700 serverů. Dalších 5 000 PC se bude vyskytovat v prostorách pro atlety, lékařských centrech a pro marketingové účely.

Více informací se dozvíte v připravené reportáži.


please install flash player to see video preview here

- - Jaroslav Kasal

UI21