Hlavní navigace

Na jaké konzoli se dnes nejvíce hraje?

16. 1. 2009

Sdílet

Možná vás to překvapí, ale se zohledněním nového počítání z největšího světového herního trhu - USA, to není žádná ze současných konzolí. Tedy ani aktuální lídr herního pelotonu jménem Wii.

Společnost Nielsen, specializující se na průzkum trhu, přišla se studií vyhodnocující, na které konzoli se nejvíce hraje. Informace o množství minut, po kterou je ta která konzole zapnutá, přitom vycházejí z údajů "people metrů" instalovaných v amerických domácnostech. Jde o dobře známá zařízení monitorující využití multimediálních výdobytků současné doby, počítaje v to vedle TV také Blu-ray přehrávače či právě herní konzole.

Americký trh se skrze vybrané domácnosti sledoval v období leden-říjen 2008, z čehož následně vyplynulo, že nejvíce herního času hráči strávili u PS2 - 30%, z celkového objemu minut, kdy byly všechny konzolové systémy v chodu. Následuje Xbox 360 - 18%, Wii - 13%, Xbox - 9% a PS3 - 8%. Zbyvší procenta pak připadají na další systémy jako GameCube, apod.

Sluší se v tomhle kontextu znovu zdůraznit, že je počítaná průměrná herní doba, resp. doba, po kterou byla ta která konzole zapnutá. Jinak by taková PS2 měla oproti zbyvší konkurenci samozřejmě velkou výhodu. V těchto dnech totiž vešlo ve známost, že v Severní Americe se již prodalo na 50 milionů ks konzole PS2 - jejíž vstup na trh za velkou louží je přitom datován k říjnu roku 2000!  

Cloud23

Zdroj:EDGE

 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).