Hlavní navigace

Multimédia v dlani

1. 4. 2006

Sdílet

Drobný MP3 přehrávač M-CODY MX300 V předminulém čísle jsme vám přinesli celostránkovou recenz...


Drobný MP3 přehrávač M-CODY MX300


V předminulém čísle jsme vám přinesli celostránkovou recenzi prvního zástupce značky M-CODY na českém trhu, modelu MX400, který nás doslova nadchl a my plni napětí očekávali uvedení dalších přehrávačů. Nyní pro vás máme levnější alternativu MX400, která sice nenabízí přehrávání videa, ale má integrovaný reproduktor.
Na trh je nový model MX300 dodáván (podobně jako jeho starší kolega) ve dvou barevných provedeních, v elegantním a nenápadném černém a extravagantnějším oranžovém, vkusně doplněném stříbrnou. Jelikož přístroj vychází ze stejné koncepce jako MX400, je jeho celkové provedení podobné. Přední část je věnována displeji a ovládání, horní pak sluchátkovému výstupu a linkovému vstupu. U MX300 už nenalezneme slot pro paměťové karty jeho místo zaujalo tlačítko Hold. Perfektní plochý vysouvací USB konektor je umístěn v zadní části, kde se nachází i již zmiňovaný reproduktor. Efektní drobnůstkou jsou dvě diody těsně pod displejem, které mění barvy po připojení přehrávače k počítači.
Displej je oproti tomu, jímž se vychloubala čtyřstovka, menší a méně kvalitní. Jeho rozlišení je 96 x 96 bodů a dokáže zobrazit "jen" 65 tisíc barev, zatímco MX400 ukazoval 128 x 160 bodů a 260 tisíc barev. Stále však patří toto TFT LCD mezi ty velmi kvalitní a prohlížení fotek na něm nečiní žádné problémy.
V nabídce prodejců můžete vybírat nejen mezi barevnými provedeními, ale samozřejmě i velikostmi paměti. MX300 je nabízen s 512 MB či 1 GB. Cenový rozdíl není velký, tisíc korun, takže doporučujeme určitě zakoupit větší kapacitu. Do systému se přehrávač přihlásí jako externí disk, což je nejlepší možná varianta ze všech. Majitel může bez omezení kopírovat jakákoliv data z a do přehrávače, což se určitě nelíbí nahrávacím společnostem, ale pro nás je přece jenom důležitější pohodlná práce se zařízením. Podporovanými formáty jsou MP3, WMA, OGG, ASF, WAV, JPG a TXT. Z výpisu je tedy zřejmé, že je player schopen zobrazovat obrázky a texty.
Ve funkční výbavě nemůže chybět ani nahrávání do MP3 (maximálně 160 kbps), a to z rádia, linkového vstupu a z mikrofonu. K dispozici jsou například i hodiny, ekvalizér, dálkový ovladač (jako u MX400) či dvě hry.
Poslech je s MX300 přes sluchátka kvalitní, ale reproduktor asi příliš často nepoužijete. Opravdu hodně přetahuje výšky a i když nemáte hlasitost ani na polovině (v tichém prostředí), dere se vám do uší hlas zpěváka či zpěvačky až nepříjemně.
MX300 ničím nepřekvapil, ale také nezklamal. Je o sedm set korun levnější než MX400, takže záleží jen na vás, zda dáte přednost videu a lepšímu displeji, nebo nižší ceně a integrovanému reproduktoru.

M-Cody MX300

pěkný design, kovové šasi
funkční výbava
integrovaný USB konektor
méně přehledný firmware
Cena včetně DPH: 4 090 Kč (512 MB), 5 190 Kč (1 GB)
K testu zapůjčila firma: HBC Europe, s. r. o., www.mcody.cz

Autor článku