Hlavní navigace

Multiformátová čtečka paměťových karet Transcend M3

5. 9. 2007

Sdílet

Paměťové karty pronikly do našich domovů s rychlostí blesku a proto se není čemu divit, že se výrobci příslušenství zaměřují na zkvalitnění produktů obsluhujících právě paměťové karty. Model M3 od Transcend nabízí navíc podporu pro mini formáty SD a MMC.

MIF21

Čtečka paměťových karet M3 se bude dodávat v stříbrném provedení a mezi podporované formáty paměťových karet patří CF, Microdrive, SDHC, SD, miniSDHC, miniSD, microSD, TransFlash, MMCplus, MMC, MMCmobile, RS-MMC, Memory Stick (MS), Memory Stick PRO (MS PRO), Memory Stick Duo (MS Duo), Memory Stick PRO Duo (MS PRO Duo), Memory Stick Micro (M2), xD Card (M-Type, H-Type). Pro jediný formát, pro který budete potřebovat redukci, je microMMC, ostatní vložíte do čtečky karet přímo bez redukce.


Připojení čtečky je realizováno přes USB 2.0 s maximální přenosovou rychlostí 480 Mbit/s, není potřeba přídavného napájení a o indikaci práce se starají dvě LED diody.

Bez jakýchkoliv ovladačů lze zprovoznit model M3 v operačních systémech MS Windows Vista/ XP a 2000, pro Windows 98 budete potřebovat dodané ovladače.

Cena čtečky by neměla přesáhnout 500 Kč a k dispozici by měla být v průběhu měsíce.

- - Petr Matuška