Hlavní navigace

MSI GX700 – hry v podání MSI

1. 1. 2008

Sdílet

Ultrapřenosné a herní notebooky představují v nabídce každého výrobce špičku, čemuž bohužel odpovídá i jejic...


Ultrapřenosné a herní notebooky představují v nabídce každého výrobce špičku, čemuž bohužel odpovídá i jejich cena. MSI s modelem GX700 ovšem dokazuje, že i za příznivou cenu lze získat notebook s velmi dobrou výbavou a zajímavým designem. Uživatel si tak určitě přijde na své. Navíc kompromisů, které je třeba přijmout, je minimum.
MSI GX700 Extreme Edition, jak zní přesný název notebooku, je zosobněním výkonu. Notebook je označován jako herní, a s tím lze souhlasit. Samozřejmě s určitými komponenty. Nicméně většinu her na nižší detaily určitě nebude problém spustit.
Osazení procesorem Intel Core 2 Duo 2,2 Ghz je ze strany výrobce dobrý tah, protože tento procesor v současné době poskytuje více než dostatečný výkon pro hry za velice příznivou cenu.
Nicméně dodávané 2 GB operační paměti jsou v případě Windows Vista pro svižný chod tohoto operačního systému nutností. Z hlediska současných her se tak 2 GB paměti stávají dokonce skutečně pouhým základem, který pro některé nejnovější hry může být užším hrdlem – v okamžiku,
kdy si zvolíte hru na největší detaily při nejvyšším rozlišení.
Ovšem zvětšení dodávané operační paměti na 4 GB by značně zvýšilo cenu – výrobce by musel zvolit 2GB moduly, a podobnou základní sestavu zatím nevídáme ani u pracovních stanic, ani u přímé konkurence, kterou jsou herní notebooky Asus řady G nebo speciály Alienware.
Grafický subsystém je postaven na kartě nVidia 8600 GT s dedikovanými 512 MB VRAM. která přestavuje slušný základ i pro desktopy, přičemž samozřejmě již tento model podporuje DirectX 10.
Sedmnáctipalcový displej považujeme v této třídě za samozřejmost. Microstar osadil tento notebook displejem, který patří k lepšímu průměru, nicméně právě zde je nejvíce patrná snaha o kompromisní řešení s ohledem na cenu. Jde o samotné poosvětlení displeje, které je při maximálním nastavení jasu v tmavých odstínech nerovnoměrné.
Kromě her je velký displej samozřejmě stvořen pro sledování filmů. Když k tomu připočteme fakt, že fyzické rozlišení displeje je 1 680 × 1 050, bylo logické doplnit sestavu o některou z mechanik pro nové formáty. V tomto případě padla volba na HD DVD.
GX700 tak dostává do vínku i HDMI rozhraní, které umožňuje využít na plno jeho možnosti a přehrávat tak filmy nejenom na stolním nebo notebookovém displeji, ale rovněž připojit i klasickou televizi a vychutnat si Full HD obraz na větších úhlopříčkách.
Notebook nabízí také slušný zvukový výkon – 4.1 – tedy 4 reprobedny a nechybí ani subwoofer. GX700 se honosí logem Dolby Home Theater, což by měla být určitá záruka kvality. Hudební výkon tedy jistě není špatný a přesahuje běžný notebookový standard. Konektivitu obstarává gigabitový ethernet, Wi-Fi s podporou 802.11agn a samozřejmě Bluetooth.
Klávesnice je dalším kladem notebooku. Jediné, co ji lze snad vytknout, je prohození kláves Ctrl a Fn – ovšem s tímto rozložením se setkáváme stále častěji a jde pouze o zvyk Nejen hráči ocení samostatný numerický blok. Typické herní klávesy WASD jsou pro lepší orientaci zvýrazněny. Trochu tužší jsou klávesy touchpadu, což nám zpočátku vadilo. Nicméně nepředpokládáme, že byste na touchpadu příliš hráli. Už proto, že v balení notebooku je přiložena pro hráče daleko zajímavější myš s nadstandardním rozlišením až 2 500 dpi.

Verdikt

MSI GX700 je po čertech dobře vybavený notebook za dobrou cenu. Pokud chcete sledovat filmy v HD, hrát hry, poslouchat hudbu či jen pracovat, MSI GX700 vše splní prakticky na jedničku. Pokud vezmete v potaz cenu, není mnoho důvodů váhat a notebook lze vřele doporučit. Vytknout lze jen vyšší zahřívání v oblasti pravého palmrestu.

Microstar GX700 Extreme

CPU: Intel Core 2 Duo T7500, 2,2 Ghz
Čipset:
Intel Crestline-PM PM965
RAM: 2 048 MB DDR2
Grafická karta: nVidia GeForce 8600M GT 512 MB
HDD: 250 GB
Displej: 17" LCD,
1 680 × 1 050
Wi-Fi: Intel Wireless WiFi
Link 4965AGN
Klady: cena, výkon, NumPad, HD-DVD, kamerka
Zápory: větší zahřívání, méně odolné víko
Cena vč. DPH: 32 843?Kč
www.bgslevi.cz
Hodnocení: 5

Autor článku