Hlavní navigace

MSI chystá vlastní all-in-one PC

20. 12. 2008

Sdílet

Společnost MSI chce po Asus a jeho Eee PC představit vlastní all-in-one počítač MSI Wind. Stejně jako v případě Asusu půjde o stroj malých rozměrů.

skoleni

Novinka se bude jmenovat MSI Wind NetBOX a protože jde o stroj ze série MSI Wind, tak bude pochopitelně postaven na platformě Intel Atom. Konkrétně má být mozkem počítače procesor Intel Atom N270 na frekvenci 1,6 GHz. Zatím však půjde o jednojádrovou variantu a můžeme jen doufat, že MSI časem představí i rozšířenou verzi s dvoujádrovým procesorem.

Roli čipové sady na základní desce splní pochopitelně Intel i945 s integrovaným grafickým čipem Intel GMA 950. V počítači najdete pouze jeden 1GB modul DDR2 na frekvenci 533 MHz (limit čipové sady) - zde bychom ocenili vyšší kapacitu paměti. Pevný disk byl zvolen klasický elektromagnetický, leč z notebooku. Jeho plotny mají průměr jen 2,5" a celková kapacita disku činí 160 GB.

V NetBOXu dále najdete jeden SATA port, mini verzi PCI Express, trojici USB, čtečku paměťových karet a zapomenout nesmíme ani na integrovaný zvukový čip. Na začátku jsme zmínili, že nový NetBOX je all-in-one PC, což znamená, že k němu dostanete i LCD panel. Ten má úhlopříčku 20" a rozlišení nejspíše 1440 × 900 px, což však zatím není jisté.

Operační systém bude dle přání zákazníka buď Windows XP Home nebo Linux. Cenu zatím neznáme a oficiálně představen bude nový počítač od MSI až začátkem ledna na výstavě CES 2009.


Za fotografie děkujeme serveru vr-zone.

- - Tomáš Šulc