Hlavní navigace

Možnosti ukládání webů na Androidu nebo iOS - 5.díl

26. 1. 2018

Sdílet

 Autor: Apple
Zkuste namísto uložení adresy URL internetové stránky (která ale klidně nemusí už zítra existovat) do záložek možnost trvalého uložení internetové stránky do vašeho mobilního zařízení s operačním systémem Android nebo iOS.

Předcházející díl

 

Představte si, že na svém mobilním zařízení s operačním systémem Android nebo iOS procházíte Internet a v tu najednou se dostanete na internetovou stránku, kterou si chcete uložit – ne, nechcete si internetovou stránku uložit mezi záložky, ale chcete si ji uložit přímo do mobilního zařízení nebo do cloudu. Jak to ale provést?

Uložte si „očištěnou“ verzi internetové stránky (Android i iOS)

Někdy potřebujete uložit pouze čistý obsah internetové stránky, tj. internetovou stránku bez reklam, vyskakovacích oken a dalších rušivých prvků. Zobrazení pro čtení (Reader View) v internetovém prohlížeči Safari v prostředí operačního systému iOS v tomto směru odvádí docela dobrou práci, nicméně text internetové stránky neuloží navždy – tj. pokud nevložíte text do e-mailu (viz předcházející tip).

Pro uložení „očištěné“ verze internetové stránky použijte nějakou aplikaci pro offline čtení, jako je například aplikace Pocket

Lepší způsob archivace textu internetové stránky představuje použití samostatné aplikace nabízející funkci čtečky v režimu offline, která ukládá články z internetu v „očištěné“ verzi na pozdější dobu.

Mezi nejlepší aplikace typu offline čtečky patří Instapaper, Pocket či Readability – každá aplikace přitom existuje jak ve verzi pro Android, tak ve verzi pro iOS.

Ty nejlepší offline čtečky se pyšní cloudovým úložištěm, které používají pro synchronizaci uložených článků mezi více zařízeními, a dále nástroji pro vytváření záložek, které pak najdete v nabídce Sdílet pro Android, nebo Akce pro operační systém iOS.

Tip do článku  - cybersecurity

Nejlepší ze všeho je pak to, že články, které si uložíte v aplikaci typu offline čtečka, v ní zůstanou uloženy, a to i poté, co se původní internetová stránka změní či úplně z Internetu zmizí.