Hlavní navigace

Možnosti ochrany soukromí v Creators Update - 7.díl

24. 9. 2017

Sdílet

 Autor: pcworld.com
Windows 10 Creators Update obsahuje celou řadu pomocníků pro integraci cloudových služeb a obecně s firmou Microsoft sdílí spoustu dat, aby pro vás zajistil hladké využívání služeb Microsoftu napříč všemi vámi používanými zařízeními. Pokud je však pro vás prioritou zajištění soukromí, můžete všechny takové pomocné nástroje zakázat.

Předcházející díl

 

Co si budeme povídat – operační systém Windows 10 dokáže být docela otravný. Vždyť dokáže třeba zaznamenávat stisky kláves nebo třeba posílat vám personalizované reklamy. Přečtěte si, jak operační systém Windows 10 Creators Update umravnit!

Ovládací panel pro nastavení filtru SmartScreen

Nastavení filtru SmartScreen v prohlížeči Edge

Možná vás to udiví, ale je to tak – ve Windows 10 existují celkem tři filtry SmartScreen. O prvním z nich jsme se zmiňovali v předchozím tipu – to byl filtr pro internetový prohlížeč Microsoft Edge. Druhý filtr je určen pro kontrolu aplikací a souborů a stejně jako ten první a poslední (tomu se budeme věnovat později) se dá konfigurovat v programu Windows Defender. Pokročilí uživatelé budou pravděpodobně chtít tento filtr vypnout, protože jim bude spíše na obtíž. Začátečníkům a středně pokročilým uživatelům však doporučujeme ponechat tento filtr zapnutý.

Filtr SmartScreen zakážete tak, že v pravé části Hlavního panelu klepnete na ikonku šipky vzhůru a

klepnete pravým tlačítkem myši na ikonku programu Windows Defender. Dále klepněte na ikonku Řízení aplikací a prohlížečů. Filtr SmartScreen pro aplikace a soubory vypnete výběrem přepínače Vypnuto v sekci Zkontrolovat aplikace a soubory.

webcast_aruba

 

Pokračování