Hlavní navigace

Možnosti ochrany soukromí v Creators Update - 1.díl

18. 9. 2017

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Windows 10 Creators Update obsahuje celou řadu pomocníků pro integraci cloudových služeb a obecně s firmou Microsoft sdílí spoustu dat, aby pro vás zajistil hladké využívání služeb Microsoftu napříč všemi vámi používanými zařízeními. Pokud je však pro vás prioritou zajištění soukromí, můžete všechny takové pomocné nástroje zakázat.

Co si budeme povídat – operační systém Windows 10 dokáže být docela otravný. Vždyť dokáže třeba zaznamenávat stisky kláves nebo třeba posílat vám personalizované reklamy. Přečtěte si, jak operační systém Windows 10 Creators Update umravnit!

Úvod

Snad nikdo nepochybuje o tom, že operační systém Windows 10 je doslova prošpikován různými pomocníky, kteří mají na starosti sledování dat a zajišťování funkčnosti všech možných online služeb Microsoftu. Provozování všech těchto aktivit přináší vám jakožto uživateli operačního systému Windows 10 celou řadu nepochybných výhod – za všechny jmenujme například integraci služby OneDrive do Windows 10 nebo fungování digitální asistentky Cortany (není dostupná v české verzi Windows 10), které je zajišťováno na pozadí službou Bing. Na druhou stranu se dá pochopit, že ne každý touží pracovat s operačním systémem, který se neustále dívá uživateli přes jeho „digitální rameno“.

V žádném případě nemá cenu se rozčilovat. Pokud ani vy nijak netoužíte být sledováni operačním systémem, pak si přečtěte, jak se zbavit cloudu a vrátit se takříkajíc ke kořenům. V tomto a následujících dílech tohoto seriálu se dozvíte, jak zrušit integraci Windows 10 a podívat se na to, jak vlastně všechny funkce integrované do Windows 10 fungují. Poté se pak budete moci kvalifikovaně rozhodnout, zda si budete chtít tu či onu službu ponechat, nebo zda ji pošlete do věčných lovišť.

UI21

 

Pokračování