Hlavní navigace

Mozilla Firefox – tipy pro ochranu soukromí - 2.díl

22. 5. 2016

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Pokud jste příznivci internetového prohlížeče Mozilla Firefox, pak určitě oceníte následující tipy, které vám umožní zefektivnit ochranu vašeho soukromí právě v souvislosti s používáním tohoto internetového prohlížeče.

Předcházející díl

 

Pokud se chcete vyhnout útokům na vaše soukromí, je i přes toto všechno nutné Firefox drobně upravit. Pojďme se podívat na souhrn všech základních kroků, které je nutné v tomto internetovém prohlížeči pro zajištění soukromí nastavit.

Vyrovnejte se s ochranou soukromí a používáním historie

Ve výchozím nastavení si Firefox pamatuje historii vašeho prohlížení, což má jednu nespornou výhodu – kdykoliv se snadno můžete vrátit k internetové stránce, kterou jste navštívili třeba včera, minulý týden či dokonce minulý měsíc. Klepněte v nastavení Firefoxu v okně Soukromí v sekci Historie na rozevírací nabídku Nastavení historie:, kde se nachází nejrůznější možnosti – mimo jiné i možnost historii vůbec nepoužívat, popřípadě použít vlastní nastavení. Pokud si vyberete naposledy zmiňovanou možnost, máte k dispozici několik dalších voleb. V první řadě se jedná o volbu Vždy použít režim anonymního prohlížení, což je funkce, která umožňuje maximální ochranu soukromí. Na druhou stranu má povolení tohoto nastavení i některé nepříjemné vedlejší důsledky, o nichž se podrobněji dočtete na internetových stránkách týkajících se podpory Firefoxu.

Pod touto hlavní volbou se nachází další volby, jejichž význam je patrný z jejich názvu, nicméně my bychom vám chtěli poradit, jak je nastavit.

Firefox s upravenými nastaveními týkajícími se historie procházení

Povolte nastavení týkající se zapamatování historie stránek a stahování, naopak zrušte zaškrtnutí u volby pro pamatování historie hledání a formulářů a konečně povolte volbu Povolit serverům nastavovat cookies.

Poté u nastavení Povolit cookies třetích stran ponechte volbu Vždy, ale u nastavení Ponechat do: vyberte možnost ukončení aplikace Firefox.

Tato kombinace nastavení umožní Firefoxu fungovat takříkajíc zcela normálně, ale zablokuje maximum nežádoucích aktivit, jakmile program ukončíte. Jinými slovy vám zajistí rozumnou míru soukromí bez omezení funkčnosti.

MIF21

 

Pokračování