Hlavní navigace

Mobil Viewty s certifikací DivX

1. 10. 2007

Sdílet

Prvním výsledkem těsné spolupráce mezi společnostmi LG Electronics a DivX je nový telefon LG Viewty (LG KU990), přístroj který získal oficiální certifikaci pro nahrávání i přehrávání videí ve formátu DivX.

Partnerství LG Electronics a DivX, které obě firmy oznámily v těchto dnech, je příkladem trendu sbližování funkcí více přístrojů do jednoho multimediálního zařízení do kapsy. DivX je rozšířený digitální multimediální formát, který spotřebitelům umožňuje vytváření, sdílení a přehrávání videa v rámci jedné platformy.


LG Viewty přináší uživatelům na cestách, v kanceláři nebo v kavárně snadné přehrávání oblíbených filmů, seriálů, hudebních videoklipů či dalších DivX souborů přímo nahraných z počítače bez potřeby konverze na jiný formát. Díky vysokorychlostnímu přístupu k internetu HSDPA 3.6 mohou zákazníci rovněž sledovat DivX soubory z oblíbených on-line video komunit, jako je zahraniční Stage6.com, rychlostí desetkrát větší než WCDMA.

Elegantní LG Viewty se může pochlubit celou škálou zbrusu nových funkcí, které zatím nebyly u mobilního telefonu použity. Patří k nim nejen nahrávání videa vysokou rychlostí 120 snímků za sekundu, ale i pokročilé funkce fotoaparátu, jako je manuální ostření, stabilizátor obrazu a rozpoznávání rukopisu, které na třípalcovém dotykovém LCD displeji Viewty usnadňuje editování.

„Naše partnerství s firmou DivX a podpora videa ve formátu DivX u nového telefonu LG Viewty je důležitým krokem k tomu, aby měl náš zákazník možnost prvotřídního multimediálního zážitku,“ řekl Skott Ahn, generální ředitel společnosti LG Electronics Mobile Communications.

Jako všechny produkty s logem DivX Certified prošel i přístroj LG Viewty přísným testovacím programem, aby byla zaručena vysoká kvalita multimediálních funkcí DivX. K nim patří spolehlivé nahrávání a přehrávání videa, interoperabilita s jinými certifikovanými přístroji DivX (např. stolní DVD přehrávače) a kvalita obrazu, na jakou jsou uživatelé formátu DivX zvyklí.

LG Viewty se dostane do prodeje během října, nejprve na největších evropských zemích trzích a poté i na trhy ostatní. Cena zatím nebyla stanovena.

- - David Zajíc

MIF21