Hlavní navigace

Mobil drahý jako 580 kg párků

16. 4. 2007

Sdílet

Společnost Nokia i v tuzemsku nabízí pod názvem 8800 Sirocco Gold - svoji představu jak by měl vypadat luxusní model mobilního telefonu. Již dříve se několik podobných pokusů objevilo, aby pak uživatelé většinou zjistili, že jde o marketingovou bižuterii.

A čím chce kromě ceny - cca 35 000 Kč včetně DPH - tento přístroj zbohatlíky zaujmout? Skuteční boháči se totiž sešli nedávno na výstavě v Moskvě a za 35 tisíc byste tam nepořídíli ani krabičku od zápalek, natož mobil. Jak jinak, především jedinečným vzhledem a mechanickou konstrukcí. Na krytu mobilu je nanesena vrstva 18karátového zlata, další vrstvou se dále může pochlubit kryt displeje, tentokráte safírovou (zvyšuje odolnost proti poškrábání) a kryt klávesnice vysouvají speciálně navržená ložiska. Jinak ale uvnitř nenajdete vcelku nic zajímavého, funkce a výbava 8800ky je shodná s výrazně lacinějšími telefony Nokia. Scirocco dokonce postrádá slot pro paměťovou kartu, což je běžná střední třídy mobilních telefonů.


A co znamená vlastně slovo Sirocco? Podle poetické tiskové zprávy citujeme: Jde o pojmenování pro proslulý typ pouštního větru vznikajícího na horké Sahaře, odkud vane až do Středomoří. Právě spojení síly a smyslné krásy přírody je inspirací pro celou edici Sirocco. Obohacení tohoto inspiračního zdroje o jeden z nejvzácnějších a nejtrvalejších kovů známých lidstvu od dávných věků vnáší do harmonického spojení síly a krásy nový rozměr.

A my si dovolime citovat Wikipedii: Sirocco způsobuje podél severního pobřeží Afriky prašné a suché klima, bouře ve Středomoří a studené, vlhké počasí v Evropě. Sirocco může přetrvávat půl dne, ale třeba i mnoho dní. Mnoho lidí připisuje Siroccu četné zdravotní potíže ať již kvůli horku a prašnu v severní Africe, tak kvůli studenému evropskému vlhku . Prach ve větrech vyvolaných Siroccem může poškozovat mechanická zařízení a znečišťuje bydliště a kanceláře. Tyto větry dosahující rychlosti až 100 kilometrů v hodině jsou nejčastější na podzim a na jaře, vrcholu své prudkosti dosahují v březnu a v listopadu. No, tak to majitele nových telefonů skutečně musí potěšit - alespoň budou vědět, z čeho mají vyrážku, suchou pleť nebo proč jim teče z nosu.

Specifikace a výbava:
GSM 900/1 800/1 900 MHz
Displej: TFT s 262 144 barvami
Interní paměť: 128 MB
Fotoaparát: 2 MPx
Audio: podpora formátů MP3 a eAAC
EDGE
Bluetooth
FM tuner

Foto: Nokia

- - David Zajíc, Tomáš Jirásko

skoleni

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).