Hlavní navigace

MiVue 886 – vůbec první 4K UHD autokamera od Mio. Disponuje i 1.7× větším senzorem i nočním natáčením ULTRA

Sdílet

 Autor: MIO
Inovativní funkce doplňuje Timelapse, rychlejší WIFI přenos přes 5 GHz, a nechybí ani 60snímkové natáčení i v rozlišení 2K, funkce Najdi moje auto nebo reálné upozornění na měřené úseky (nejen radary).

Výrobce bezpečnostních kamer do vozů a cyklonavigací Mio uvádí na trh autokameru s reálným 4K rozlišením Mio MiVue 886 WiFi GPS. Mezi dalšími rozlišeními pak najdete 2K s 60 snímky za sekundu, případně Full HD se 120 fps. Samozřejmostí je řada inovativních funkcí, jako je Najdi moje auto (BlueTooth), Kniha jízd nebo reálné upozorňování před i v průběhu celého měřeného úseku (rozšířená funkce radarů). Rychlejší přenos záznamů do telefonu pak zajistí i druhá WiFi frekvence s 5 GHz. 

4K rozlišení a 1.7× větší optický senzor

Kamera MiVue 886 využívá velký snímač 1/1.8, který vytváří jasnější, čistší a barevně sytější obraz, zejména za špatných světelných podmínek. Řešení pro záznam videa v rozlišení 4K (2160p) nabízí extrémně čisté videozáznamy během jízdy. Pro jízdu v noci podporuje MiVue 886 také vysoké dynamické rozlišení 2K s HDR (1440p s 30fps, HDR), které si poradí s širokým rozsahem světelných podmínek, aby byly viditelné objekty ve světlých i tmavých oblastech. 

Aby kamera MiVue 886 splnila požadavky uživatelů, nabízí pro zaznamenání cesty několik možností rozlišení včetně 4K s 30 fps (2160p@30fps), 2K s 60 fps (1440p@60 fps) a Full HD s 120 fps (1080p@120fps), tedy režim zpomaleného pohybu. Pro zachycení všech detailů při jízdě ve dne nebo v noci, po dálnicích nebo venkovských silnicích, si mohou uživatelé vybrat kterékoli z výše uvedených rozlišení.

Rychlejší WiFi s 5 GHz a připojení k více službám díky BT

MiVue 886 je první autokamera Mio integrovaná s vysokorychlostní technologií Wi-Fi 5, která umožňuje rychlejší připojení zařízení k chytrým telefonům. V prostředí Wi-Fi mohou uživatelé aktualizovat nejnovější firmware a údaje o rychlostních kamerách prostřednictvím služeb OTA (Over-the-Air). 

Vestavěná technologie Bluetooth nabízí senzační doplňkovou službu „Find My Parked Car“, tedy Najdi moje auto, která ukládá GPS souřadnice zaparkovaného vozidla, a následné navigování střelkou v aplikaci MiVue Pro díky BlueTooth připojení ke kameře. Kromě toho si uživatel může do aplikace MiVue Pro stáhnout i „Záznam o ujetých kilometrech“ řidiče, tedy funkce odpovídající Knize jízd.

Funkce Upozornění na průměrnou rychlost nabízí inteligentní varování s předstihem 

Měřené rychlostní úseky (nejen tedy radary) – to je nová funkce, kterou poprvé společnost Mio uvedla s autokamerou MiVue 818 a které věnovala značné úsilí, aby z ní vytěžila všechny výhody a zvýšila uživatelský komfort. Stejně jako ostatní prémiové produkty Mio v oblasti palubních kamer, je i kamera MiVue 886 vybavena exkluzivními funkcemi Average Speedcam Alerts (výstraha před měřením průměrné rychlosti, zejména tedy v měřených rychlostních úsecích) a našimi patentovanými funkcemi Smart Alert (chytrá výstraha).

Před přiblížením k místu měření rychlosti zařízení zobrazí vzdálenost a čas (v sekundách) do koncové rychlostní kamery a také poskytne informace o rychlostním limitu a průměrné rychlosti v daném intervalu.

Optimalizované načítání systému zvyšuje výkon při čtení/zápisu a soubory se ukládají každou vteřinu

V porovnání s běžnými autokamerami, které ukládají soubory v minutových intervalech, umožňuje nejnovější systém předformátování microSD karty pro rychlejší výkon při čtení/zápisu záznamu. Externí microSD karty jsou podporovány až do velikosti 256 GB, což umožňuje v podmínkách ultra vysokého rozlišení 4K více než 800 minut nepřetržitého běžného záznamu. To znamená, že kamera MiVue 886 dokáže nejen uložit každou vteřinu cesty a poskytnout tak kompletní videozáznam, ale také umožňuje větší úložiště pro uložení cesty uživatele. Kdykoli dojde k neočekávanému vypnutí či nehodě, soubor se během spouštění automaticky opraví.

Parkovací režim s pasivním napájením

Díky vestavěnému akumulátoru se po vypnutí motoru automaticky aktivuje režim parkování s pasivním napájením. Dle stavu jeho nabití je možné tak ochránit vůz v pasivním režimu až na 48 hodin. Kamera MiVue 886 začne uchovávat videozáznamy, jakmile je detekována jakákoli nehoda nebo vibrace, a může vydržet delší dobu díky interní baterii.

skoleni

Při použití parkovacího režimu se rozlišení automaticky nastaví na FHD 1080@30P, aby se maximalizovalo využití paměťové karty. V aktivním režimu s připojeným Mio MiVue SmartBoxem je možná navíc i ochrana pomocí senzoru pohybu okolo vozu, a to až na 24 hodin. 

Více informací naleznete na českých stránkách společnosti MIO.

Autor článku

Autory textů v této rubrice jsou partneři serveru PCWorld.cz. Texty mohou obsahovat odkazy na komerční prezentaci jednotlivých firem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).