Hlavní navigace

Miniaturní flash disky Super Talent a Imation

10. 4. 2008

Sdílet

Společnosti Super Talent a Imation v minulých dnech představily své miniaturní USB flash disky, které svedou boj o nejmenší flash disk na světě. Délka ani jednoho z nich totiž nepřekročí 4cm.

USB konektor větší než samotný flash disk

Jako první se podívejme na USB flash disk Imation s výstižným názvem Atom. Jeho rozměry jsou obdivuhodných 30,5 x 13 x 5,6mm a bude se vyrábět v kapacitách 1-8GB. Celý flash disk je ukryt pod hliníkovým krytem a výrobce na disk dává pět let záruku. Cenu ani dostupnost zatím Imation neuvedl.Super Talent a jeho trojice miniaturních disků

Druhým výrobcem, který se rozhodl trh obohatit o maličké flash disky, je Super Talent se svými PICO-A, PICO-B a PICO-C flash disky. Ty se navzájem liší pouze délkou a rozměry. Jejich míry jsou po řadě 38,7/31,8/ 31,3 x 12,4 x 3,4mm.

I flash disky Super Talent PICO jsou USB, konektor je však pro zmenšení ochuzen o kovovou krytku. Všechny se budou vyrábět pouze v 8GB kapacitě (některé zdroje však mluví i o 2 a 4GB verzích) a výrobce na ně bude dávat doživotní záruku. Modely jsou v zahraničních obchodech již dostupné a výrobcem doporučená cena je 35 dolarů (560Kč).

- - Tomáš Šulc

skoleni

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).