Hlavní navigace

Milionové Wii hry

2. 2. 2009

Sdílet

Hrám z Nintendo produkce se nebývale daří. Dokonce natolik, že v minulém roce dokázaly v USA pokořit i tamní lídry, mezi něž se započítávají Madden NFL 09 či Grand Theft Auto IV.

Nintendo se v těchto dnech pochlubilo, že na svých současných herních formátech - Wii a handheldu DS, má již 26 vlastních her, které překročily magickou hranici milionu prodaných ks. Přičemž zhusta ji překročily i dosti výrazně. Zdaleka nejlepším počinem z dílen bigN se stávají Wii Sports (tady ovšem také díky bundlu se samotnou konzolí) - 40,5 milionu celosvětově rozprodaných kopií.  Nintendogs (DS) - 21,67 milionu kopií. A na třetím místě Wii Play (tady pro změnu díky bundlu s Wii ovladačem:o) - 20,91 milionu kopií.  Kompletní a skutečně interesantní tabulku úspěšných Nintendo produktů přitom naleznete tady.

Cloud22

Není v tomhle kontextu od věci pohled na pětici vůbec nejúspěšnějších her roku 2008 v USA (ve smyslu nejprodávanějších), se zahrnutím všech dostupných verzí toho kterého titulu. Navzdory tomuto pravidlu se mezi Best of 5 propracovaly hned dva Wii tituly, z nichž Wii Play stanul na prvním místě - 5,28 milionu prodaných ks. Následují multiplatformoví Madden NFL 09 - 5,25 milionu ks a Grand Theft Auto IV - 5,22 milionu ks. Na čtvrtém místě je zase Wii počin - Mario Kart s pěti miliony zákazníky rozebranými kopiemi.  A hitparádu uzavírá Call of Duty: World at War - 4,63 milionu ks.

Zdroj: Edge Online