Hlavní navigace

Miliardový PC trh roku 2008

24. 3. 2009

Sdílet

Asi nikterak nepřekvapí, že za PC tržbami z minulého roku je jednak stále více se rozšiřující online distribuční model a pak populární MMO žánr. Jenom WoW dokázal údajně vygenerovat na miliardu dolarů!

Nová zpráva PC Herní aliance, mapující dění v segmentu "největší platformy pro hraní her" - tedy PC, hovoří o tržbách za rok 2008 přesahujících 11 miliard amerických dolarů. Díky službám jako je Steam stále narůstá popularita digitální distribuce a pak také mikrotransakcí - tady u her nabízených prvotně gratis. Ovšem největší podíl na vysokém obratu má mít pochopitelně MMO žánr, kde jenom World of Warcraft dokázal do kasičky přispět jednou miliardou dolarů. Nelze v tomto kontextu přehlížet trh v Asii, kde několik populárních MMO dokázalo v předchozím roce vygenerovat dohromady 100 milionů dolarů.

Prezident PCGA (PC Gaming Alliance) - Randy Stude, mluví o expanzi hraní, resp. prodejů mimo rámec obvyklých maloobchodních řetězců. O PC jako o pionýrské platformě pro model online předplatného a systém online distribuce, zažívajících dnes učiněný boom, který chtějí využít ve svůj prospěch také konzole v případě služeb Xbox Live a PlayStation Network. Nicméně Stude tady logicky vyzdvihuje především PC, jako dosud stále nejpřístupnější online platformu, která je současně i nejrozšířenější. Tak doufejme, že mu tenhle optimismus ještě nějaký ten čtvrtek vydrží.

skoleni

Zdroj: GamesIndustry.biz