Hlavní navigace

Microsoft začne s vlastním on-line prodejem

17. 4. 2008

Sdílet

Je to zatím ještě nepotvrzená zpráva, ale dle věrohodných zdrojů se Microsoft chystá začít prodávat software přímo na svých internetových stránkách. Bylo by to v souladu se všeobecným trendem poslední doby.

skoleni

Produkty Microsoft se prozatím prodávají prostřednictvím distribuční sítě obchodníků. Jenže jak často potřebujete skutečně vlastnit krabici s operačním systémem? Řadě zákazníků by stačilo zaplatit licenci a OS si stáhnout a vypálit.

Úspěch on-line distribuce programů ukazuje, že je to cesta, kudy je možné se vydat. Zákazník prostě zaplatí program a stáhne si ho, k tomu obdrží potřebné registrační číslo a návod na vypálení aplikace na CD/DVD, pokud je potřeba.

Popravdě není jisté, jestli Microsoft přistoupí i k čisté elektronické distribuci, nebo bude nabízet jen zakoupení produktu, který následně dorazí poštou. Také není jisté, jestli v obchodě Microsoftu bude možné zakoupit i nesoftwarové výrobky jako myši a klávesnice.

Distributoři společnosti by z toho rozhodně nebyli nadšení, ale to záleží na tom, jaké Microsoft nastaví podmínky a ceny při prodeji, zřejmě se bude snažit, aby své prodejce ze hry úplně nevyšachoval, spíše využije on-line obchodu k distribuci menších programů a upgrade, které by nebylo výhodné zařazovat do fyzické distribuční sítě.

- - Alexandr Radecký

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).