Hlavní navigace

Microsoft v Číně snižuje cenu Windows Vista o 67 procent

Sdílet

Společnost Microsoft se rozhodla výrazně snížit cenu Windows Vista v Číně. Slevou na úrovni 67 procent se softwarový gigant snaží zvýšit objem prodeje svého nového operačního systému.

skoleni

Microsoft v Čině snížil cenu základní verze operačního systému Windows Vista Home Basic o 67 procent z původních 1 521 renmimbi (4 138 Kč) na 499 renminbi (1 358 Kč). K výraznému snížení ceny došlo také u verze Windows Vista Home Premium, jejíž prodejní cena poklesla z 1 802 renminbi (4 900 Kč) na 899 renminbi (2 445 Kč).


Nové ceny, které byly oznámeny na začátku letošního srpna a platí od 3.8.2007, mají zvýšit zájem uživatelů o nový operační systém, jehož se celosvětově do konce července 2007 podle Microsoftu prodalo přes 60 milionů.

Mnoho firem není s Windows Vista natolik spokojeno, jak se všeobecně tvrdí. Někteří představitelé, například Gianfranco Lanci (CEO společnosti Acer), hovoří dokonce o zklamání z Windows Vista, neboť se ani přes masivní marketingovou kampaň nedaří přesvědčit uživatele, že Vista jsou pro ně tím nejlepším řešením.

Čína je druhým největším obchodním prostředím pro prodej PC a velmi rychle roste. Zároveň se potýká s vysokým podílem softwarového pirátství, mnoho počítačů se prodává s nainstalovanou nelegální verzí operačního systému. Snížením cen se Microsoft snaží poměr legálních a nelegálních Windows instalací na čínském trhu změnit a zvýšit objem prodeje.

- - Václav Maletínský

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).