Hlavní navigace

Microsoft uvádí na trh Hyper-V Server 2008 řešení pro virtualizaci

5. 11. 2008

Sdílet

Microsoft uvedl na český trh technologii Microsoft Hyper-V Server 2008 pro virtualizaci serverů, jež zákazníkům umožní konsolidovat provoz několika operačních systémů na jediný fyzický server.

Cloud23

Microsoft dnes oficiálně uvedl na český trh technologii Microsoft Hyper-V Server 2008 pro virtualizaci serverů na bázi hypervizoru, jež zákazníkům umožní konsolidovat provoz velkého množství operačních systémů na jediný fyzický server. Zákazníci si jej mohou bezplatně stáhnout ze stránek http://www.microsoft.com/Hyper-VServer. Microsoft současně představil nabídku specializovaných služeb, školení a certifikátů pro IT profesionály, s cílem usnadnit zákazníkům nasazení virtualizačních technologií.
Microsoft Hyper-V Server 2008 je virtualizační produkt založený na technologii hypervizoru, tenké softwarové vrstvě mezi hardwarem a spuštěnými operačními systémy. Přináší řešení pro ty zákazníky, kteří chtějí konsolidovat systémy založené na systémech Windows a Linux na jeden fyzický server. Současně umožňuje zákazníkům využít stávající systémy pro řízení aktualizací, správu informačního systému a řízení zdrojů.

Nástroje pro řízení a správu zdrojů v technologii Microsoft Hyper-V Server 2008 vycházejí ze sady produktů Microsoft System Center, která poskytuje centralizovanou správu fyzických i virtuálních zdrojů na pracovních stanicích i serverech v datových centrech, a to přímo z jednoho místa. Mezi tyto nástroje patří také Microsoft System Center Virtual Machine Manager 2008, který zákazníkům umožňuje nastavit a implementovat nové virtuální stroje a centrálně spravovat virtualizovanou IT infrastrukturu.

- - Čestmír Žák

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).